Судове рішення #6125250

 

                                                 

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

        

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

категорія статобліку 6.3

    справа № 2а-10128/09/0470

 

 

  25 серпня 2009 року                         м. Дніпропетровськ

 

             Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді                                 Врони О.В.

при секретарі  судового засідання       Єсауленко О.В.

за участю представників сторін

від позивача ОСОБА_1довіреність від 25.08.2009 року

від відповідача ОСОБА_2 довіреність від 10.07.2009 року

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу №2а-10128/09/0470

за позовом  Солонянського районного відділу Управління міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровської області

до громадянина Грузії ОСОБА_3

про примусове видворення за межі України, -

 

в с т а н о в и в:

 

10.03.2009р. Солонянський районний відділ Управління міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровської області звернувся до  суду з адміністративним позовом до громадянина Грузії ОСОБА_3про   примусове видворення за межі України. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що громадянин Грузії ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженець м.Сухумі, АР Абхазія прибув в Україну 12-13 січня 2005 року та зареєстрований 14.06.2005р. в обліку реєстрації біженців з країни ближнього зарубіжжя РП-7101.     14.06.2006 року був засуджений Калиновським районним судом м.Донецька до 4 років позбавлення волі за скоєння крадіжки, у подальшому вирок був змінений Апеляційним судом Донецької області до 3-х років позбавлення волі. Під час відбування покарання у виправній колонії ОСОБА_3скоїв злочин та 15.08.2007 року Волноваським районним судом Донецької області засуджений до 1 року позбавлення волі. 14.03.2009 року відповідача звільнено з місць позбавлення волі у зв'язку з закінченням терміну відбування покарання. Позивач зазначає, що оскільки відповідач неодноразово був засудженим за скоєння злочинів на території України, може здійснювати повторні злочини, при цьому не покине територію України самостійно за відсутності коштів для повернення на батьківщину,  на території України відповідач знаходиться незаконно, близьких родичів на території України не має, тому  відсутні законні  підстави для продовження терміну  його перебування в Україні.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечувала та просила відмовити у їх задоволені посилаючись на те,  що уповноваженим органом  не було прийнято рішення про видворення за межі України, що суперечить вимогам з ч.2 ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», тобто відсутні підстави для примусового видворення іноземця.

Розглянувши матеріали справи і доводи позовної заяви, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд встановив, що громадянин Грузії ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженець м.Сухумі, АР Абхазія, прибув в Україну 12-13 січня 2005 року та зареєстрований в обліку реєстрації біженців з країни ближнього зарубіжжя.  З  15.08.2007р. по 15.03.2009р. відбував покарання у вигляді 1 року 7 місяців позбавлення волі на підставі вироку Калиновського районного суду м.Донецька від  14.06.2006р., ухвали  Апеляційного суду Донецької  від 06.10.2006р.  та  вироку Волноваського районного суду Донецької області  від 15.08.2007р.

 Як вбачається  з тексту  листа №37/368 від 06.08.2009 року  станом на 06.08.2009р.ОСОБА_3. утримувався в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області.

 Підстави та порядок щодо видворення іноземця та особи без громадянства регулюються Законом України « Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» «Законом України «Про імміграцію».

Відповідно до статті  30 Закону України "Про статус іноземців і осіб без громадянства"  за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.

Частиною 2 статті 32 зазначеного Закону передбачено, що іноземець та особа без громадянства може бути видворений за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.

Частинами 3,4 зазначеної статті передбачено, що іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення. У разі прийняття рішення про видворення іноземця або особи без громадянства за межі України в її паспортному документі негайно анулюється віза і вилучаються документи на право перебування в Україні. Іноземцю та особі без громадянства може надаватися строк до 30 днів для виїзду з України після прийняття зазначеного рішення.

Згідно частини 5 статті  32 Закону України "Про статус іноземців і осіб без громадянства" орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Аналізуючи зазначені норми, суд доходить висновку, що   примусовому видворенню іноземця чи особи без громадянства обов'язково мають передувати певні  обставини, а саме: 1) прийняття рішення відповідним компетентним органом про видворення за межі України;  2)  ухилення від виїзду після прийняття рішення про видворення або наявність обґрунтованих підстав вважати, що такі особи будуть ухилятися від виїзду;     3) рішення про видворення іноземця та особи без громадянства після відбуття ним покарання  приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави  прийняття такого рішення. Тобто, обов'язковою умовою  прийняття  адміністративним судом постанови  про примусове видворення з України іноземця або особи без громадянства є попереднє прийняття повноважним органом обґрунтованого  рішення про видворення іноземця чи особи без громадянства.

             Отже, суд приходить висновку, що адміністративний позов не може бути задоволений з тих підстав,  що, по-перше,  Солонянський районний відділ Управління міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровської області звернувся до суду до закінчення відбуття покарання відповідачем, по друге, без прийняття рішення   про примусове видворення відповідача з України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

 

п о с т а н о в и в:

 

         У задоволенні адміністративний позову Солонянського районного відділу Управління міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровської області до   громадянина Грузії ОСОБА_3про   примусове видворення за межі України - відмовити.

 

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку встановленому ст. 186 КАС України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи .

Повний текст постанови виготовлено 31 серпня 2009 року.

 

 

   Суддя                                                           О.В. Врона

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація