Судове рішення #6124516



СПРАВА № 2-1554/2009

 

         

З А О Ч Н Е     Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И


28 вересня 2009 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Горчакової О.І., при секретарі – Грідіній В.І.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Лозівського міськрайонного суду Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1  до ОСОБА_2  «Про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей», -


в с т а н о в и в:

   

26 серпня 2009 року позивачка звернулася у суд з позовом про стягнення аліментів з відповідача,  посилаючись на те, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 1995 року по 09 грудня 2003 року. Від цього шлюбу вони мають трьох дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3  народження. В даний час діти мешкають з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Із листопада 2008 року позивачка та відповідач проживають окремо. Добровільно матеріальну допомогу на утримання дітей відповідач не надає, вихованням дітей не займається. У зв'язку з викладеним позивачка звернулася у суд та просить: стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3  народження у розмірі 1/2 частини заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дітей.


У судовому засіданні позивачка позов підтримала та  прохала задовольнити позовні вимоги у повному обсязі і стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей. Позивачка поясняла, що вона не являється інвалідом, на обліку у закладах охорони здоров‘я  ні вона, а ні діти не перебувають; вона не може самостійно забезпечити дітей всім необхідним для життя та розвитку, тому потребує матеріальної допомоги з боку батька дітей; на її утриманні а ні батьків похилого віку, а ні інших осіб не має, стягнення за виконавчими листами з неї не проводяться, вона працює.


Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про що світчить зворотнє поштове повідомлення, про вручення йому судової повістки, причину неявки до суду не повідомив, заперечень на позов   не надав.


Зі згоди позивачки  суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.


Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.


Матеріалами справи встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі до 09 грудня 2003 року (а.с. 10).


Від цього шлюбу вони мають трьох дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження (а.с. 7); ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження (а.с. 8); ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3  народження. (а.с 9), які проживають з позивачкою та знаходяться на її повному утриманні (а.с. 11).


Відповідач ухиляється від виконання своїх обов‘язків по утриманню дитини.


Відповідач не являється інвалідом, на обліку у закладах охорони здоров‘я  не перебуває, на його утриманні а ні батьків похилого віку, а ні інших осіб не перебуває, стягнення за виконавчими листами з нього не проводяться, працює але не офіційно.


Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.


На підставі ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів  суд ураховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; можливість надання утримання другим з батьків. Розмір аліментів за жодних обставин не може бути менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Таким чином, суд,  дослідивши всі обставини, що мають істотне значення для справи, вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, стягнувши з відповідача аліменти на утримання доньки, у розмірі ? частини його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, до досягнення ним повноліття.


Відповідно до ст.ст.81, 88 ЦПК України, а також відповідно до  п.5 ч.1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року №7-93 «Про державне мито»,  з відповідача необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 грн.


Підлягають стягненню з відповідача на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн. 00 коп.


На підставі п. 1 ч. 1  ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу  за один місяць.


Керуючись ст. ст.10, 11, 60,  88, 174, 214, 215, 224-226, 367 ч. 1 ЦПК України,  ст. ст.180-183, 191 Сімейного кодексу України,  п.5 ч.1  ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року №7-93 «Про державне мито» суд, -


в и р і ш и в:


Позовні вимоги ОСОБА_1  до ОСОБА_2  «Про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей» –  задовольнити.


Стягнути з ОСОБА_2  25 жовтня 1975 року народження, уродженого м. Волгоград, ідентифікаційний номер невідомий, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , аліменти на користь ОСОБА_1  на утримання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  народження; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3  народження, у розмірі 1/2 частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 26 серпня 2009 року і до досягнення дітьми повноліття, тобто ОСОБА_3  до ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_4  - ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_5  - ІНФОРМАЦІЯ_6 .


Рішення у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.


Стягнути з ОСОБА_2  судовий збір у дохід держави у розмірі 51 гривня 00 копійок (п’ятдесят одна гривні 00 копійок).


Стягнути з   ОСОБА_2  витрати на інформаційно-технічне забезпечення  розгляду справи в сумі 120 грн. 00 коп. на користь УДК у Лозівському районі м. Лозова, код  ЄДРПОУ 24134414, МФО 851011,  розрахунковий рахунок 31211259700015 за кодом бюджетної класифікації 22050000 «Оплата витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах».


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

   




Головуючий

у судовому засіданні

суддя:                                 О.І. Горчакова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація