Судове рішення #612167
Справа № 2-255/07p

Справа № 2-255/07p.

РІШЕННЯ

Іменем України

12 лютого 2007 року Калінінський районний суд м. Донецька в складі головуючого судді Ткаченко Л.В., при секретарі Тищенко Л.М., розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -

ВСТАНОВИВ

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина, вказавши, що знаходиться в шлюбі з відповідачем, зареєстрованому ІНФОРМАЦІЯ_1 року відділом РАГС Пролетарського районного управляння юстиції м. Донецька, Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Відповідач добровільно матеріальну допомогу на утримання сина не надає, змусивши позивачку звернутися до суду.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просила суд стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно до його повноліття.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причину неявки суду не повідомив, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить його особистий підпис на повідомленні про вручення судової повістки.

Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню. Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття. При ухиленні батьків від цього обов'язку кошти на утримання дітей стягуються з них у судовому порядку.

Як встановлено в судовому засіданні, сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі. На підставі свідоцтва про народження  ОСОБА_3 його батьком є відповідач ОСОБА_2. З довідки НОМЕР_1, виданої ДП „Шахта „Глибока" вбачається, що відповідач ОСОБА_2. працює на шахті та його середній заробіток складає біля 1000 грн. щомісяця. Крім того, довідкою Відділення виконавчої дирекції Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Пролетарському районі м. Донецька підтверджується, що ОСОБА_1, отримує регрес в сумі 72 грн. 2 коп. При визначенні розміру аліментів суд виходить з того, що неповнолітній син позивачки мешкає разом з нею, знаходиться на її утриманні, матеріальне становище відповідача дозволяє утримувати дитину. Як передбачено ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на користь неповнолітніх дітей присуджуються з дня подачі зави до суду. Згідно зі ст. 88 ЦПК України судові витрати у вигляді судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення підлягають стягненню з відповідача. На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 180-183, 191 Сімейного Кодексу України, суд -

ВИРІШИВ

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, аліменти в розмірі % частини заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_5 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 гривень на користь Територіального Управління державної судової адміністрації в Донецькій області.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м. Донецька шляхом подачі в 10-денний строк з дня оголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація