Справа № 2-а-681 /2010
ПОСТАНОВА Іменем України
24.06.2010року Бориспільський міськрайонний суд Київської області
у складі головуючого судді Завірюхи О.В.
при секретарі Алфімовій І.М.
за участю перекладача Батум ОСОБА_1
розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу з адміністративним позовом Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області до громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3
01.01.1980р.н. про затримання та примусове тримання в Пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України при УМВС України в Чернігівській області, -
встановив :
Бориспільський МВ ГУ МВС України в Київській області звернувся до суду з адміністративним позовом про затримання та примусове утримання в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України при УМВС України в Чернігівській області. Свої вимоги мотивує тим, що працівниками Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області спільно з працівниками УБЗПТЛ Київської області 22.06.2010 року близько 9:30 годин на 45 км автодороги «Київ-Харків» було затримано автомобіль НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4, 29.02.1976р.н., який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, який за наказом невстановленої особи на ім’я «Надім » перевозив трьох громадян азіатської зовнішності, та одного громадянина африканської зовнішності, а саме - ОСОБА_5 ОСОБА_3, з с. Іванків Бориспільського району Київської області до м. Києва, де в подальшому повинен був передати невстановленим особам для подальшого незаконного переправлення до країн Західної Європи.
Крім того зі слів ОСОБА_5 ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що останній на даний час паспортного документу не має, законних підстав для перебування в Україні не має.
В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_6 повністю підтримав позовні вимоги викладені в заяві до суду та у відповідності до п.З ст.110 КАС України просить розглянути справу невідкладно.
В судовому засіданні ОСОБА_5 ОСОБА_3 погоджується з вимогами позивача та визнає позов повністю.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення виходячи з наступних міркувань.
У відповідності до ст.30 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” зі змінами та доповненнями внесеними згідно із Законом № 506-1V від 06.02.2003 року за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, а також за недотримання правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.
Окрім того, згідно п.5 ст.32 даного Закону орган внутрішніх справ можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, якщо є обгрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Судом встановлено, що 22.06.2010 року близько 9:30 годин на 45 км автодороги «Київ-Харків» було
затримано автомобіль НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4, 29.02.1976р.н., який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3. кВ. 12, який за наказом невстановленої особи на ім’я «Надім » перевозив трьох громадян азіатської зовнішності та одного громадянина африканської зовнішності, а саме - ОСОБА_5 ОСОБА_3, з с. Іванків Бориспільського району Київської області до м. Києва, де в подальшому повинен був передати невстановленим особам для подальшого незаконного переправлення до країн Західної Європи. Крім того в судовому засіданні встановлено, що громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 на даний час паспортного документу не має, законних підстав для перебування в Україні не має..
Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України №390 від 16.10.2007 року „Про затвердження Положення про пункт тимчасового перебування 14.11.2007 року № 1268/14535 в Міністерстві юстиції України адміністративне видворення в примусовому порядку передбачає затримання іноземця, оформлення примусового виселення, за необхідності примусового тримання в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, подальше супроводження (конвоювання) затриманого до контрольно-пропускного пункту через Державний кордон України.
Затримання і примусове видворення з України іноземців здійснюється на підставі постанови суду.
Таким чином, позовні вимоги Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-162,п.З, ч.2 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.30, 32 Закону України ”Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, суд
постановив :
позов Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області до громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, про затримання та примусове тримання в Пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, при УМВС України в Чернігівській області - задовольнити в повному обсязі.
Затримати громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та помістити до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства при УМВС України в Чернігівській області, с. Розсудів Ріпкінського району Чернігівської області для його подалькюго примусового видворення з України.
Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Бориспільський міжрайонний суд Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя: