Судове рішення #61197044

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36

_____________________________________________________________________________

У Х В А Л А

"27" березня 2013 р. № 923/323/13

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ємленінової З.І., розглянувши матеріали

за заявою: товариства з обмеженою відповідальністю "ВАСКО-ІМПОРТ"

до: MONTA LLC в особі товариства з обмеженою відповідальністю "Південне річкове пароплавство"

про вжиття запобіжних заходів шляхом арешту судна


в с т а н о в и в:


Товариство з обмеженою відповідальністю "ВАСКО-ІМПОРТ" (надалі –заявник) 26 березня 2013 р. звернулось до господарського суду Херсонської області із заявою про вжиття запобіжних заходів, у порядку статті 43-1 ГПК України, шляхом накладення арешту на судно "DONBATE" (Донбейт) регістровий номер 1200334, номер IMO 7806037. що належить MONTA LLC (Монта ллс).

Вимоги заяви про вжиття запобіжних заходів обґрунтовано тим, що судно "DONBATE" прибуло 20.03.2013року до порту Херсон і згідно коносаменту доставило вантаж для позивача, в процесі розвантаження якого виявлено замокання та псування вантажу, про що складено акти та направлено претензію власнику і його представнику в Україні.

Відповідно до положень статті 43-3 ГПК України заява про вжиття запобіжних заходів повинна містити :

1) найменування господарського суду, до якого подається заява;

2) найменування заявника і особи, щодо якої просять вжити запобіжні заходи, їх поштові адреси; документи, що підтверджують за заявником-громадянином статус суб'єкта підприємницької діяльності;

3) вид і суть запобіжного заходу;

4) обставини, якими заявник обґрунтовує необхідність вжиття запобіжних заходів;

5) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви;

6) підпис заявника або його представника, якщо заява подається представником.

До заяви про вжиття запобіжних заходів додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі. Разом з заявою про вжиття запобіжних заходів подаються її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи.

В пункті 2.20 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" зазначено, що перерахування судового збору здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Однак, на платіжному дорученні від 26.03.2013р. № 426 відсутня відмітка банку про проведення банком суми та зарахування її до Державного бюджету України, а міститься лише печатка заявника та підпис невідомої особи.

Таким чином, заявником не надано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку.

Крім того, в порушення вимог ст. 43-3 ГПК України заявником не зазначено своєї повної адреси, а саме: не зазначено місто.

Не надано заявником доказів правового статусу MONTA LLC та того, що MONTA LLC є власником судна "DONBATE", доказів того, до якого саме порту міста Херсону прибуло судно, не зазначено під яким прапором воно знаходиться.

Також в порушення вимог ст. 43-3 ГПК України заявником не надано доказів правового статусу товариства з обмеженою відповідальністю "Південне річкове пароплавство" та того, що товариство з обмеженою відповідальністю "Південне річкове пароплавство" має повноваження діяти від імені MONTA LLC.

Заявник посилається в заяві на те, що ним надіслано претензію власнику та його представнику в Україні, однак ні претензії, ні доказів її направлення суду не надано.

В доданих до заяви копіях актів про псування вантажу не зазначено посади особи, що підписала акти від імені заявника, а також не зазначено посади та прізвища ініціалів особи, яка підписала акти від імені т/х "DONBATE".

До того ж, копії документів додані до заяви не засвідчені належним чином.

Відповідно до вимог ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Документи, які належним чином не засвідчені, такими доказами не являються.

          Пунктом 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. N 55, передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

          Однак, у відмітках про засвідчення доданих до позовної заяви копій документів не зазначено назви посади, ініціалів та прізвища особи, яка засвідчує копії, та дати засвідчення, тому ці копії не можуть бути належними доказами.

Крім того, заявником не надано доказів повноважень ОСОБА_1 на підписання заяви станом на 26.03.2013року.

Не надано заявником доказів того, що саме відповідач здійснював перевезення вантажу для заявника. Надані до заяви копії документів викладені іноземною мовою, а засвідченого у встановленому порядку перекладу українською мовою цих документів не надано. Через це, у суду не має можливості визначити, чи було порушено відповідачем права заявника.

Додатково суд звертає увагу заявника на наступне. Відповідно до частини 1 статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно із частинами 1 та 2 статті 36 ГПК України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідчені й копії. У разі невідповідності наданих суду копій документів згаданим вимогам вони не вважаються належними і допустимими доказами і не беруться судом до уваги у вирішенні спору. В частині 3 пункту 10 Роз’яснень Президії Вищого господарського суду України від 31 травня 2002 р. № 04-5/608 "Про деякі питання практики розгляду справ за участі іноземних підприємств і організацій" вказано, що у разі, коли письмові докази подаються до господарського суду іноземною мовою, додається їх засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою.

До заяви про вжиття запобіжних заходів заявником додано копії документів, які заявник зазначив як "інвойс та коносамент", "свідоцтво про реєстрацію судна", "сертифікат судового сінопсису", "содової ролі", проте не надано їх перекладу українською мовою, засвідченого у встановленому порядку.

Відповідно до положень частини 1 статті 43-5 ГПК України суддя, встановивши, що заяву про вжиття запобіжних заходів подано без додержання вимог, викладених у статті 43-3 цього Кодексу, виносить ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для виправлення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 43-1, 43-3, 43-5, 86 ГПК України, суд -


у х в а л и в:


1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ВАСКО-ІМПОРТ" б/н та без дати (вх. №363, вхідна дата – 26 березня 2013 р. господарського суду Херсонської області) про вжиття запобіжних заходів залишити без руху.

2. Надати товариству з обмеженою відповідальністю "ВАСКО-ІМПОРТ" строк для виправлення недоліків в заяві про вжиття запобіжних заходів до 05 квітня 2013 р., а саме:

- докази сплати судового збору у встановленому законом порядку,

- засвідчити належним чином копії документів, доданих до заяви,

- засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою наданих до заяви доказів, які викладені іноземною мовою,

- зазначити свою повну адресу,

- докази правового статусу MONTA LLC та товариства з обмеженою відповідальністю "Південне річкове пароплавство",

- документальне підтвердження повноважень товариства з обмеженою відповідальністю "Південне річкове пароплавство" діяти від імені MONTA LLC,

- претензія та докази її направлення,

- докази повноважень ОСОБА_1 на підписання заяви станом на 26.03.2013року,

- докази того, що MONTA LLC є власником судна "DONBATE" і що саме воно здійснювало перевезення вантажу для заявника,

- ідентифікувати осіб, які підписали акти про псування вантажу, зазначивши їх посади, прізвища та ініціали,

- зазначити точну назву порту, куди прибуло судно "DONBATE" та під яким прапором.

3. Копію даної ухвали направити сторонам.



Суддя З.І. Ємленінова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація