Судове рішення #6119595


Справа № 2-918/09 р.





             Р І Ш Е Н Н Я


                 І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И    


28 серпня 2009 року                                                          Знам’янський міськрайонний суд

 Кіровоградської області


у складі: головуючої - судді  Павловської І.А.

                при секретарі Гребенюк О.С.,    


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Знам’янка Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3  про визначення додаткового строку для  подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В


    Позивач ОСОБА_1 , звернувся до суду із позовною заявою,  в якій просить визначити йому додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини до Знам’янської районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області, що відкрилася після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки згідно сертифікату серії НОМЕР_1 , виданого Знам”янською районною державною адміністрацією на підставі рішення № 426-р від 3 жовтня 1996 року, останній  належало право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП “Батьківщина”, розміром 4,97 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 2051,00 грн. Він, як спадкоємець першої черги, мав звернутися до Знам’янської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але не зробив цього, оскільки був необізнаним із вимогами нині діючого  законодавства, щодо порядку прийняття спадщини, погано обізнаний в законах, мешкає у сільській місцевості та постійно працює, тому не має часу дивитися телевізор та читати газети. Інші спадкоємці, його рідні брати, відповідачі по справі, не заперечують, щоб він отримав свідоцтво про право власності на сертифікат в порядку спадкування по закону.

             У судове засідання позивач, як і його представник ОСОБА_5 , що діє відповідно договору про представництво інтересів та надання правової допомоги громадян у цивільній справі у судових інстанціях, а також інших організаціях та підприємствах від 16 липня 2009 року (а.с18 ), не з‘явились, про час і місце розгляду їм повідомлялось у встановленому законом порядку. У матеріалах справи містяться заяви, в яких вони просять розглядати справу за їх відсутності, при цьому, повністю підтримуючи позовні вимоги щодо визначення ОСОБА_1  додаткового строку для  подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_4 .

              Відповідачі ОСОБА_2  та ОСОБА_3  також у судове засідання, не з‘явились, про час і місце розгляду їм повідомлялось у встановленому законом порядку. У матеріалах справи знаходяться заяви,  відповідно до яких останні позовні вимоги визнають повністю, просять справу розглядати за їх відсутності.

    Повно, всебічно та об‘єктивно дослідивши матеріали справи суд  встановив, що позивач являється сином померлої ІНФОРМАЦІЯ_1   ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтв про смерть останньої  (а.с.8). та свідоцтвом про народження (а.с.9).  За життя мати позивача отримала сертифікат серії НОМЕР_1 , виданий Знам‘янською районною державною адміністрацією на підставі рішення № 426-р від 3 жовтня 1996 року, про право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП “Батьківщина”, розміром 4,97 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 2051,00 грн.( а.с.12).  У день смерті останньої відкрилась спадщина на зазначене майно але позивач, являючись спадкоємцем першої черги, не надав до Знам’янської районної державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини у передбачений законом шестимісячний строк, внаслідок правової необізнаності.

    Згідно  ч.3 ст. 1272 ЦПК України суд, за позовом спадкоємця, який  пропустив  строк для прийняття  спадщини з поважної причини, може визначити йому додатковий строк, достатній для  подання ним заяви про її прийняття.    

    Крім того, Постановою Пленуму  Верховного Суду України № 4 від 24 червня 1983 року „Про практику розгляду судами України справ  про спадкування”, також передбачається, що шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою заінтересованої особи при доведеності поважності причин його пропуску, якщо при цьому у вказаний строк позивач не вступив в управління або володіння спадковим  майном чи його частиною.

    Відповідно до ст. 174 ЦПК України, у разу визнання відповідачем позову, якщо це не суперечить закону, не порушує права, свободи  чи інтереси інших осіб, за наявності для того законних підстав суд ухвалює рішення про задоволення позову.       Враховуючи вищевикладене те, що відповідачі позов визнали і дане визнання не порушує прав будь-кого, строк на прийняття спадщини позивачем порушений з поважних причин, а саме у зв‘язку із необізнаністю у чинному законодавстві  щодо порядку спадкування, суд вважає за можливе  визначити Кольчику Ю.К. додатковий строк для  подання заяви про прийняття спадщини.

            Керуючись ст.ст. 1120, 1222, 1261, 1270, ч.3 ст.1272 ЦК України, ст. ст. 31, ч.2 ст. 88, 213-215, 294 ЦПК України суд,-

В И Р І Ш И В:


    Позовну заяву ОСОБА_1  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2  народження, уродженцю села Богданівка Знам‘янського району Кіровоградської області, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після  смерті померлої ІНФОРМАЦІЯ_1   ОСОБА_4 , строком на шість місяців.

Судові витрати  віднести на рахунок позивача.

    На рішення суду може бути  подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду  Кіровоградської області у десятиденний строк з дня оголошення рішення.  Апеляційна скарга на рішення суду може  бути подана  протягом двадцяти днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.




Суддя Знам’янського міськрайонного суду

Кіровоградської області                                                                                  І.А. Павловська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація