Справа №2-120/2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМУКРАЇНИ
14 лютого 2007 року Генічеський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Постола B.C.
при секретарі Бондар О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську справу за позовом ОСОБА_1 до малого госпророзрахункового підприємства „Добробут" про стягнення боргу за договором позики та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовом, в якому, з врахуванням уточнених в судовому засіданні позовних вимог, посилається на те, що 26.12.2005 року між нею та відповідачем укладено договір позики, відповідно до умов якого, вона надає підприємству позику в сумі 3000 грн., а підприємство, в свою чергу, зобов'язалося своєчасно сплачувати платежі за кредитним договором позивача в „Приватбанку", в тому числі процентну ставку, щомісячні суми погашення кредиту, пеня за несвоєчасну оплату належних платежів за кредитним договором. Але в порушення вимог договору позики, відповідач з серпня 2006 року припинив виплату належних сум і заборгованість за цим договором станом на 04.12.2006 року склала 1085 грн. 03 коп. Просить суд стягнути вказану суму боргу, а також моральну шкоду, яку вона оцінює у 5000 грн.
На підтвердження своїх позовних вимог позивач надала оригінал договору позики від 26.12.2005 року, акт про надходження коштів в сумі 3000 грн. від ОСОБА_2 до каси МГП „Добробут", корінець прибуткового ордер від 26.12.2005 року, кредитний договір ОСОБА_2 з „ЗАТ „Приватбанк" від 26.12.2005 року.
Представник відповідача Турчин Г.Л. з позовними вимогами погодився частково, згоден сплатити борг в сумі 1790 грн., з стягненням моральної шкоди не погодився в повному обсязі, додаткових доказів суду не надав.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали та оцінивши надані докази у їх сукупності, встановив наступні обставини і відповідні ним правовідносини.
26.12.2005 року між сторонами укладено договір позики, відповідно до умов якого, ОСОБА_2 надала МГП „Добробут" позику в сумі 3000 грн. Цей договір визнається сторонами і ними не оскаржений.
Також сторонами визнається факт зміни прізвища ОСОБА_2 на ОСОБА_1 в результаті одруження, тому ОСОБА_1 є особою, що має право на пред'явлення вимог щодо стягнення за вказаним договором.
Згідно з ч. 1 ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у такій самій сумі у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про ЦЄ.
У відповідності до вимог договору позики, відповідач зобов'язався своєчасно сплачувати всі платежі за ОСОБА_2 за кредитним договором з ЗАТ „Приватбанк", але умови договору виконав недобросовісно, в результаті чого перед позикодавцем утворився борг в розмірі 1085 грн. 03 коп., який підлягає стягненню на користь позивача. Встановлений законом строк для повернення позики сплинув, тому стягнення можливе в судовому порядку.
Розрахунок боргу, зроблений позивачем, відповідачем не спростовано, тому приймається судом.
Таким чином, позов в цій частині обґрунтований і підлягає задоволенню.
В іншій частині позову слід відмовити, так як позовні вимоги про те, що невиконанням відповідачем зобов'язань за договором позики від 26.12.2005 року ОСОБА_1 заподіяно моральну шкоду, визначену ст. 23 ЦК України, - необгрунтовані, не надано доказів заподіяння моральних страждань та приниження ділової репутації позивача.
Судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь ОСОБА_1
Керуючись ст. 23, 1049, 1167 ЦК України, ст. 11, 88, 211-213 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до малого госпророзрахункового підприємства „Добробут" про стягнення боргу за договором позики та моральної шкоди задовольнити частково.
Стягнути з малого госпророзрахункового підприємства „Добробут" на користь ОСОБА_1 борг за договором позики в сумі 1085 грн. 03 коп. (одну тисячу вісімдесят п'ять грн. 03 коп.), а також судові витрати в розмірі 81 грн. 00 коп. (вісімдесят одну грн. 00 коп.), всього підлягає стягненню 1166 грн. 03 коп. (одна тисяча сто шістдесят шість грн. 03 коп.).
В іншій частині позову - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, що має бути поданою впродовж десяти днів після проголошення рішення.