Справа № 1-224 за 2009 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2009 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Рябота В.І., при секретарі Риндя Л.А., з участю прокурора Сухонос А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня, розлученого, працюючого, раніше не судимого,
за ст. 121 ч. 1 КК України;
В С Т А Н О В И В :
21 квітня 2009 року близько 1 год. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння за адресою: АДРЕСА_2, на грунті виниклих неприязних стосунків з ОСОБА_2, металевою трубою наніс останньому побої, чім заподіяв тілесні ушкодження у вигляді вторинного перелому середньої третини лівого плеча зі зміщенням, закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій грудної клітки, садна тулуба та кінцівок, забій лівого ока, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе визнав повністю, підтвердивши вищевикладені обставини, розкаявся у вчиненому, та заявив клопотання про розгляд справи у скороченому варіанті, без допиту не з’явившихся свідків і без дослідження матеріалів справи, яке підтримав прокурор та потерпілий по справі.
Потерпілий в судовому засіданні підтвердив факт нанесення йому підсудним тілесних ушкоджень, але ніяких претензій до підсудного він не має і просить суд суворо підсудного не карати.
Оцінюючи наведене в сукупності суд приходить до висновку, що дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 121 ч. 1 КК України як умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, кваліфіковані правильно, а його вина у вчиненому - доведена, як зізнанням підсудного, так і матеріалами справи.
Вирішуючи питання про призначення покарання суд враховує, що підсудний щіро розкаявся у вчиненому, сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується, вперше притягується до кримінальної відповідальності, що потерпілий просить суворо не карати підсудного, то суд вважає, що виправлення підсудного можливе без ізоляції його від суспільства, з призначенням покарання в межах санкції інкримінованого йому закону, але зі звільненням від відбуття покарання і наданням іспитового строку.
Керуючись ст.ст. 299, 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 121 ч. 1 КК України і призначити покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.
Відповідно до вимог ст., ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття призначеного покарання з наданням іспитового строку терміном на 1 рік, зобов’язавши періодично з’являтися на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи на реєстрацію та повідомляти зазначені органи про зміну місця проживання та роботи.
Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1, до вступу вироку в законну силу, залишити попереднім - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 днів через Прилуцький міськрайонний суд.
Суддя: