Справа № 2- 193/09.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2009 року. смт.Любар
Любарський районний суд Житомирської області
у складі: головуючого-судді: І.І.Замеги
секретаря: Г.М.Войтович
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.Любар справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач вказує, що він 17 вересня 2005 року зареєстрував шлюб із ОСОБА_2 в відділі РАЦС Любарського районного управління юстиції.
Від спільного проживання сторони дітей не мають.
Він звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу із відповідачкою, при цьому стверджує, що з червня 2007 року вони разом не проживають і не підтримують подружніх відносин. Причиною фактичного розпаду сім"ї стала виявлена несумісність їхніх з відповідачкою поглядів на різні сторони подружнього життя, спільне життя із нею не склалося, у них виникли непорозуміння, сварки, які призвели до обопільної стійкої неприязні. Такі стосунки негативно позначилися на наших взаємовідносинах, а тому подальше спільне проживання стало нестерпним і примирення між нами неможливе.
Питання розподілу спільного майна подружжя ними вирішено в добровільному порядку і спору з цього приводу не виникає.
Враховуючи вищевикладене, позивач просить суд винести рішення про розірвання його шлюбу із ОСОБА_2, зареєстрованого у 2005 році, актовий запис № 46.
В судовому засіданні позивач позов підтримав в повному об’ємі.
Відповідачка в судове засідання на розгляд справи не з"явилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином через ЗМІ і від неї не надійшло повідомлення про причини неявки.
Як свідчить довідка видана Стрижівською сільською радою, ОСОБА_2 на території сільської ради зареєстрована, але не проживає там з 12.08.2005 року, а тому суд приходить до висновку, що дану справу слід розглядати в порядку заочного провадження з дотриманням встановлених вимог.
Позивач не заперечував проти заочного розгляду справи, тобто без участі відповідачки.
Вислухавши пояснення позивача, розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого.
Із свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_1 вбачається, що позивач зареєстрував шлюб із ОСОБА_2. Шлюб було зареєстровано відділом реєстрації актів цивільного стану Любарського районного управління юстиції, про що було зроблено актовий запис № 46. Після шлюбу відповідачці було присвоєне прізвище чоловіка, дошлюбне її прізвище Караман.
Судом встановлено, що сторони з червня місяця 2007 року проживають нарізно. Причиною фактичного розпаду сім”ї і звернення до суду послужила несумісність їхніх з відповідачкою поглядів на різні сторони подружнього життя, у них виникли непорозуміння, сварки, які призвели до обопільної стійкої неприязні.
На даний час їхній шлюб носить лише формальний характер, поскільки кожен з них живе своїм окремим від іншого життям.
Оскільки на примирення позивач не бажає, і як свідчить неявка відповідачки в судове засідання, вона також не має наміру зберегти сім’ю, то суд з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, вважає, що за даних обставин збереження сім”ї ОСОБА_1 неможливе, відповідно шлюб між ними необхідно розірвати.
При оформленні реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС судові витрати покласти на позивача.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10, 57, 60, 88, 224-226, 228, 294 ЦПК України, ст.ст. 105, 110, 112, СК України,
Суд
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Укладений 17 вересня 2005 року та зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Любарського районного управління юстиції, актовий запис № 46, шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, громадянином України та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, громадянкою України – розірвати.
При оформленні реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 17 грн. мита на рахунок 31418537700312 відкритий в УДК , МФО 811039 на користь Любарської селищної ради, код 04345664, відповідачку від сплати звільнити повністю.
Заочне рішення може бути переглянуте Любарським районним судом за письмовою заявою відповідача, яка повинна бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано позивачем протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга в апеляційний суд Житомирської області через Любарський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.І.Замега