Судове рішення #6104330

 

 

 

Справа № 2а-9073/09/0470                                                           Категорія статобліку- 6.13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

17 вересня  2009 року                                                        м. Дніпропетровськ

 

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

          головуючого судді -                                                                      Юхно І.В.

          при секретарі -                                                                               Чупіній О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом  Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області

до  суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1

про  стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -       

 

ВСТАНОВИВ:

 

Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за травень 2004 р.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач в порушення вимог ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не своєчасно та не пропорційно сплачував страхові внески за травень 2004 р., в зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість (недоїмка) перед Пенсійним фондом України в сумі 41,46 грн.

В судове засідання сторони не з'явились.

Представник позивача надіслав суду заяву про розгляд справи без його участі, з урахуванням позиції,  викладеної в позовній заяві та на підставі наявних у справі доказів.

Відповідач до судового засідання не з'явився вдруге. Відповідно до п. 8 ст. 35 КАС України, судом на адресу зазначену в ЄДРПОУ відповідача направлялися судові повістки, проте, поштові відправлення повернулись з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Отже суд вважає його належним чином повідомленим про розгляд справи.

За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі сторін.

Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд  вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі - Закон № 1058- IV) та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів» № 21-1 від 19.12.2003р.

Статтями 14, 15 Закону №1058-IV передбачено, що платники страхових внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору ( контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до п. 2.1.3 Постанови Пенсійного фонду України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів» № 21-1 від 19.12.2003р. (далі - Інструкція) платниками зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок).

Відповідач - суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 - зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області за № 9701 (а.с. 6) і є страхувальником, який повинен сплачувати страхові  внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17 Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року страхувальник зобов'язаний нараховувати обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

В силу ч. 3 ст. 18 вищевказаного Закону страхові  внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку,  встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України №1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом  для страхувальників - фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та членів сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності є квартал.

Крім того в ч. 12 наведеної статті  визначено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до 5.3.2. «Інструкції» страхові внески фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, сплачують за себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, якщо податковими органами провадиться нарахування авансових сум податку, протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада авансові платежі в розмірі 25 відсотків річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід, на розмір страхового внеску.

Пунктом 11.12 «Інструкції» передбачено, що за підсумками року фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.

Відповідачем відповідно до наведених норм було надано до Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за травень 2004 р. за формою згідно додатку 25.

Проте відповідач - суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 - не сплатив до Пенсійного фонду в повному обсязі за травень 2004 р. визначені страхові внески, в результаті чого виник борг у сумі 41,46грн. (а.с. 5).

Частиною 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що  суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки,  визначені ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка). Тобто відповідач не виконав покладених на нього законодавством обов'язків, що призвело до утворення недоїмки в сумі 41,46 грн.

Відповідно до п.3 ст. 106 вказаного Закону, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки, страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідачеві була надіслана вимога про сплату боргу від 05.03.2009р. №Ф-70 про сплату боргу (а.с.7). Проте, боржником протягом 10-ти робочих днів не сплачено зазначену у вимозі суму та не оскаржено її.

Таким чином, станом на 23.04.2009р. заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за травень 2004 р. становить 41,46 грн., що підтверджується довідкою позивача (а.с.5).

Статтею 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем добровільно не сплачена, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167  КАС України,  суд, -

 

                                                ПОСТАНОВИВ:

 

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - задовольнити.

    Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1(ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області (р\р2560031132003, МФО 306083, код ЄДРПОУ 24615321, в Дніпродзержинському відділенні №3293 ВАТ «Державний ощадний банк України») заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 41 (сорок одна )грн. 46 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений 22.09.2009 року.

 

Суддя                                                         І. В. Юхно

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація