Справа №2-373
2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
18 вересня 2009 року Тростянецький районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого суді Волошина І.А.
при секретарі Денисюк Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Тростянець Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики та стягнення моральної шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідачки ОСОБА_2 борг в сумі 45000 грн. та 1700 грн. моральної шкоди, вказуючи, що 21.01.2009 року відповідачка в смт.Тростянець Вінницької області позичила в нього 45000 грн., зобов`язавшись повернути позичені гроші через місяць, про що була складена розписка. Не дивлячись на неодноразові звернення до відповідачки про повернення боргу, вона гроші не повернула. Вважає, що йому також спричинена моральна шкода, яка виразилась в порушенні нормального ритму життя, він стратив спокій, оскільки позичена сума є для нього досить значною.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві і просив задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про дату час та місце розгляду справи.
Суд вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що 21.01.2009 року між сторонами був укладений договір позики, згідно з яким ОСОБА_2 отримала в борг в позивача 45000, які зобов`язалася повернути через місяць, про що була складена розписка.
У зазначений термін ОСОБА_2 борг не повернула, тим самим прострочила виконання грошового зобов`язання.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються ст.1047 ЦК України, яка передбачає письмову форму укладення договору позики, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неподаткового мінімуму доходів громадян. Однією з форм договору позики може бути розписка позичальника.
Відповідно ст.1049 ЦК України на позичальника покладається обов`язок повернути позикодавцеві позику (грошові кошти).
Суд вважає, що підлягають задоволенню і вимоги позивача щодо стягнення моральної шкоди, оскільки порушення відповідачкою умов договору позики спричинили позивачу певні незручності, позбавили його можливості користуватись своїми коштами, що призвело до порушення звичного способу життя.
Керуючись ст.ст.1049, 1050, 1167 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 223, 224, 226, ЦПК України, суд ,-
Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 45000 грн. боргу за договором позики, 1700 грн. моральної шкоди.
Заочне рішення може бути переглянуто за заявою відповідача.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суд, при цьому заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з одночасним направленням копії апеляційної скарги до апеляційного суду Вінницької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: