Судове рішення #6102298

Справа № 2-949/09

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2009 року                                                                                           смт. Нижньогірський

Нижньогірський районний суд АР Крим у складі:

головуючого судді – Петрова М.О.,

при секретарі – Яновій Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 у якому просить стягнути з останнього на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки всіх доходів, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, до досягнення дитиною повноліття.

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що син знаходиться на її утриманні, а відповідач, який є батьком дитини матеріальної допомоги на його утримання не надає. Вони разом з відповідачем не проживають.

У судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала.

Відповідач позовні вимоги визнав частково, не заперечував проти задоволення позову у частині стягнення з нього аліментів, але просив зарахувати у сплату аліментів 8000 гривень, які він передав позивачці 11.05.2009 року для утримання дитини. Також вказав, що в нього є інша дитина, на яку він вже сплачує аліменти.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши сторони суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження ОСОБА_4 народився 21 травня 2008 року та його батьками є ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Як слід з акту депутата селищної ради від 21.05.2009 року, син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає разом з матір’ю та знаходиться на її утриманні.

У відповідності зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

На підставі ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Разом з тим суд не може взяти до уваги доводи відповідача щодо зарахування 8000 гривень, які він передав позивачці 11.05.2009 року, оскільки як слід з розписки, яка надана відповідачем ОСОБА_1 отримала вказані гроші у рахунок частки у будинку 24 по вул. Шакіна у с. Пруди Советського району. Відомостей що відповідач передав ОСОБА_1 вказані гроші для утримання дитини суду не надано.

За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню, та з відповідача на користь позивачки підлягають стягненню аліменти у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу), але не меньш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяца до досягнення дитиною повноліття.

    Крім цього з відповідача в доход держави підлягають стягненню судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст. 180-184 СК України, ст.ст. 3, 158, 174, 213-215 ЦПК України суд,

В И Р І Ш И В :

      Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1, починаючи з 17 червня 2009 року аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не меньш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяца до досягнення дитиною повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати: судовий збір в доход держави в розмірі 51 (п'ятдесят однієї) гривні, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи Нижньогірським районним судом у розмірі 7 (сім) грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосія через Нижньогірський районний суд АР Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя                                             М.О.Петров

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація