У Х В А ЛА
Справа № 683/876/13-ц
2-о/683/68/2013
26 квітня 2013 року Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
в складі:
головуючого - судді Цимбалюка О.В.
народних засідателів Посідзей Н.В., Цибульської Н.М.
при секретарі Поважнюк О.Б.
з участю заявниці ОСОБА_1
представника заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за заявою ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, заінтересована особа – орган опіки та піклування виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради,
в с т а н о в и в:
В березні 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про визнання недієздатним її чоловіка – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, встановлення над ним опіки та призначення опікуна, посилаючись на те, що він вже більше п’яти років страждає психічним захворюванням, перебуває на обліку у лікаря-психіатра в Старокостянтинівській ЦРЛ. На протязі тривалого періоду в нього були прояви психічного розладу, неадекватної поведінки. Періодично він знаходиться на лікуванні у Хмельницькій обласній психіатричній лікарні з приводу поведінкового та психічного розладу. Дані обставини свідчать про стійкий психічний розлад, внаслідок чого ОСОБА_3 не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
В судовому засіданні заявниця для встановлення психічного стану ОСОБА_3 заявила клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
Дослідивши матеріали заяви, заслухавши пояснення заявниці та представника заінтересованої особи, суд приходить до висновку про те, що клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи необхідно задоволити.
Згідно ч. 1 ст. 239 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров’я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу. При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 145 ЦПК України, оскільки у справі необхідно встановити психічний стан особи, призначення експертизи є обов’язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін.
Відповідно до даних медичної картки ОСОБА_3 з 04 січня 2012 року перебуває на обліку у психіатра в Старокостянтинівській ЦРЛ з діагнозом: параноїдна шизофренія, епізодичний перебіг з наростаючим дефектом. З 16 жовтня 2011 року по 26 грудня 2011 року, з 21 березня 2012 року по 12 червня 2012 року та з 05 лютого 2013 року по 05 квітня 2013 року ОСОБА_3 знаходився на лікуванні в Хмельницькій обласній психіатричній лікарні № 1.
Враховуючи, що для з’ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань в галузі науки та медицини, по справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.
Керуючись ст. ст. 144, 145, 202, 203, 239 ЦПК України,
у х в а л и в :
Призначити по справі судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 1, попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку і за відмову від дачі висновку.
На вирішення експертів поставити такі питання:
1. Чи хворіє ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючий за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на психічну хворобу?
2. Чи розуміє ОСОБА_3 значення своїх дій та чи може керувати ними і чи може він бути визнаним недієздатним при наявності в нього психічної хвороби?
3. З якого часу ОСОБА_3 страждає на психічне захворювання та з якого часу він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
4. Чи потребує ОСОБА_3 встановлення над ним опіки?
Цивільну справу направити в Хмельницьку обласну психіатричну лікарню № 1.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
На ухвалу в частині зупинення провадження по справі може бути подано апеляційну скаргу в апеляційний суд Хмельницької області протягом 5 днів з дня її проголошення через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області.
Головуючий суддя: /підпис/
Народні засідателі