Судове рішення #6093895
h

h

 

справа №  2а-1325/09/0670 

категорія  41

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 27 липня 2009 р.                                                                                          м.Житомир

 

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Попової О. Г. ,

при секретарі -       Снігірьовій О.С.    ,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 

до   Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції   

про  визнання недійсним податкового повідомлення - рішення,-

встановив:

 

 Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом.  В позові зазначає, що у зв”язку з припинення підприємницької діяльності відповідачем проведена позапланова перевірка щодо достовірності повноти нарахування та сплати податків і зборів, про що складено акт від 30.01.2009 року. На підставі акту перевірки нараховано штрафні санкції за неподання  до податкової інспекції звітів про нарахування збору за забруднення навколишнього природного середовища за 3-4 квартал 2007 року та 1-4 квартали 2008 року (податкове повідомлення-рішення від 10.02.2009 року № 0006891740/0). Вважає нарахування штрафних санкцій неправомірним, так як збір за забруднення навколишнього середовища він сплачував своєчасно, в строки та в розмірах, визначених законодавством України.    

В судовому засіданні позивач  позовні вимоги підтримав. Пояснив, що, дійсно,  звіти про нарахування збору за забруднення навколишнього природного, починаючи з 3 кварталу 2007 року і до кінця 2008 року, він не подавав до податкової інспекції. Ці звіти ним подані 30 січня 2009 року. Збір сплачував своєчасно.            

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала. Надала заперечення щодо позовних вимог ОСОБА_1

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, суд встановив: позивач, ОСОБА_1, 18.11.2008 року подав до Коростишівської МДПІ заяву про проведення документальної перевірки у зв”язку з припиненням підприємницької діяльності.

На підставі направлення № 23/01-12 від 30.01.2009 року спеціалістами Коростишівської МДПІ проведена позапланова документальна перевірка СГ ОСОБА_1 з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів за період з 05.03.2007 року по 30.01.2009 року, про що складено акт № 17/17/01-13/2661408776.

Перевіркою встановлено, що в порушення вимог ст.44 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”та Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, позивач не подавав до податкової інспекції звіти про нарахування збору за забруднення навколишнього середовища в 3-4 кварталах 2007 року та в 1-4 кварталах 2008 року.

На підставі акту перевірки позивачу нараховані штрафні санкції в сумі 1020 грн., про що видано податкове повідомлення-рішення від 10.2.3009 року № 0006891740/0.

Суд погоджується з висновками податкової інспекції на підставі наступного.

Згідно акту перевірки СГ ОСОБА_1 протягом періоду з 05.03.2007 року по 31.12.2008 року надавав послуги по перевезенню пасажирів  власним транспортним засобом.

В судовому засіданні позивач не заперечив факту неподання звітів про нарахування збору за забруднення навколишнього природного за період 3-4 кварталу 2007 року та 1-4 кварталів 2008 року. Пояснив, що вказані звіти подані після проведення перевірки 30.01.2009 року.

Згідно ст.44 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище і розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені).

Пунктом 2.1. Наказу Державної податкової адміністрації "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища”встановлено, що платниками збору забруднення навколишнього природного середовища є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.

Згідно п.7.1. Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації (місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Пунктом 7.2. вказаної Інструкції визначено, що базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу. Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Відповідно до п.8.2. Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища до бюджету, а також своєчасністю подання податкових розрахунків цього збору здійснюється органами державної податкової служби.

Згідно п.  9.2. Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, платники несуть відповідальність за правильність обчислення,  повноту та своєчасність сплати, а також за правильність складання і своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби та органам Мінприроди України згідно з законодавством.

Штрафні санкції та пеня застосовуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.

В судовому засіданні позивач пояснив, що він знав про необхідність подавати звіти щодо нарахування збору за забруднення навколишнього природного середовища і до 3 кварталу 2007 року такі звіти ним подавались до податкової інспекції.

Відповідно до п.п.17.1.1. п.17.1. ст..17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

В Законі України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" термін “податкова декларація, розрахунок”(далі - податкова декларація) вживається у такому значенні - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

На підставі викладеного суд приходить до висновку про правомірність застосування податковою інспекцією до ОСОБА_1 штрафних санкцій за неподання(затримку подання) розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища за 3-4 квартали 2007 року та чотири квартали 2008 року та відмовляє в задоволенні позовних вимог позивача в повному обсязі.

Керуючись Законом України „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-3,  Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, Наказу Державної податкової адміністрації "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища”, ст.ст.  86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

     

постановив:

 

 В позові суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1до Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення  -  відмовити.

 

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

 

Головуючий суддя:                                                                                     О.Г. Попова

 

 

Постанова в повному обсязі виготовлена 28.07.2009 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація