Судове рішення #60900578

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 712/7251/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Романенко В.А., Суддя-доповідач: Троян Н.М.

У Х В А Л А


08 грудня 2016 року м. Київ


Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Троян Н.М.,

суддів - Твердохліб В.А., Ганечко О.М.,

за участю секретаря - Рейтаровської О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві, заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області про повернення судового збору у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області про визнання дій протиправними зобов'язання вчинити певні дії,-


В С Т А Н О В И Л А :


Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси Черкаської області від 05 липня 2016 року позовні вимоги задоволено.

Відповідач, не погоджуючись із зазначеною постановою, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить суд скасувати постанову та прийняти нову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 серпня 2016 року апеляційну скаргу залишено без руху з підстав, передбачених статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, невідповідність приписам статті 187 КАС України полягала у тому, що відповідачем до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору. Апелянту, крім того, вказаною ухвалою надано строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з моменту отримання даної ухвали (а.с. 37-38).

Копія ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 02 серпня 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху апелянтом отримана 08.08.2016, що підтверджується копією зворотнього повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 40).

У подальшому, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 серпня 2016 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області повернуто апелянту у зв'язку з неусуненням недоліків апеляційної скарги, оскільки судовий збір сплачено не у повному обсязі (а.с. 45).

19 вересня 2016 року до Київського апеляційного адміністративного суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, в якій відповідач просить повернути сплачений судовий збір, про що винести відповідну ухвалу.

Згідно до частини четвертої ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до частини першої ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та заяву відповідача, колегія суддів вважає за необхідне вирішити питання про повернення судового збору, виходячи з наступного.

За правилами частин першої та другої ст.87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до п.2 частини першої ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем сплачено судовий збір у розмірі 606 грн 32 коп., що підтверджується платіжним дорученням №585 від 15 серпня 2016 року (а.с. 41).

Враховуючи, що ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 серпня 2016 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області повернуто апелянту, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав, передбачених п.2 частини першої ст.7 Закону України «Про судовий збір», для задоволення заяви відповідача та повернення Управлінню Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області сплаченої суми судового збору.

Керуючись ст.ст. 41, 87, 160, 212, 254 КАС України, суд,-



У Х В А Л И Л А :


Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області про повернення судового збору - задовольнити.

Повернути Управлінню Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області сплачену суму судового збору у розмірі 606 грн 32 коп. (шістсот шість гривень тридцять дві копійки) згідно платіжного доручення №585 від 15 серпня 2016 року.


Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.


Головуючий суддя: Н.М.Троян


Судді: В.А.Твердохліб,

О.М. Ганечко

Повний текст виготовлено: 14 грудня 2016 року.













.


Головуючий суддя Троян Н.М.


Судді: Твердохліб В.А.


Ганечко О.М.






  • Номер: 2-а/712/283/16
  • Опис: про визнаня рішеня щодо відмови в перерахунку пенсії протиправними та зобов*язаня здійснити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 712/7251/16-а
  • Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
  • Суддя: Троян Н.М.
  • Результати справи: повернуто скаргу
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.06.2016
  • Дата етапу: 23.08.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація