Справа №2-а-744/10
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2010 року Недригайлівський районний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді Захарченка О.П. при секретарі Климась С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Недригайлів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора Сумського взводу ДПС Управління ДАІ ГУМВС України в Сумській області ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ :
Мешканець селища Терни Недригайлівського району Сумської області ОСОБА_1 звернувся 05 травня 2010 року до Недригайлівського районного суду з позовом до інспектора Сумського взводу ДПС Управління ОСОБА_3 України в Сумській області ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування винесеної відповідачем постанови серії ВМ №125403 від 25 квітня 2010 року про накладення на позивача адміністративного стягнення за ч. І ст. 123 КУпАП в виді штрафу в розмірі 340 грн., мотивуючи свій позов тим, що він 25 квітня 2010 року керував в місті Суми автомобілем, яким переїхав залізничний переїзд в умовах відсутності червоного світла світлофора і відсутності попереджуваного сигналу, але відповідач зупинив його і притягнув до адміністративної відповідальності як за проїзд залізничного переїзду на червоне світло світлофора, з чим позивач не згоден.
Розгляд справи проведено за неявки відповідача в умовах належного повідомлення його судовою повісткою відповідно до вимог ч.9 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України про день, час і місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення позивача, заслухавши пояснення свідка та дослідивши надані у справі письмові докази, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Позивач ОСОБА_1 свій позов підтримав.
За змістом дослідженого в судовому засіданні протоколу серії ВМ 139722, складеного відповідачем ОСОБА_2 25 квітня 2010 року, зазначено, що 25.04.2010 року водій ОСОБА_1, керував в місті Суми на вулиці Білопільський шлях автомобілем ВАЗ-21051 і здійснив проїзд залізничного переїзду на червоне світло світлофора та на звуковий сигнал., чим порушив вимоги п.20.5 В Правил дорожнього руху України і вчинив правопорушення, передбачене ч. І ст. 123 КУпАП. При цьому, за змістом зазначеного протоколу має місце пояснення ОСОБА_1 про те, що він з протоколом не згоден і що він здійснив проїзд залізничного переїзду не на червоне світло світлофора.
З копії постанови серії ВМ № 125403 , винесеної відповідачем ОСОБА_2 25 квітня 2010 року, вбачається, що відповідач, даною постановою, винесеною на підставі вищевказаного складеного ним протоколу про адміністративне правопорушення, наклав на позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.
Винесення постанови про накладення адміністративного стягнення за ч .І ст. 123 КУпАП входить до компетенції відповідача.
Згідно ч .І ст. 123 КУпАП передбачено адміністративне стягнення у виді штрафу від 20 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за в"їзд водіїв на залізничний переїзд на заборонений сигнал світлофора. Червоний сигнал світлофора відноситься до категорії заборонних сигналів.
Згідно ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( Забезпечення законності при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення ), ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв"язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Тобто, законною підставою для накладення на конкретну особу адміністративного стягнення є достатні дані про вчинення цією особою правопорушення, за яке і накладається дане стягнення.
Згідно вимог ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач ОСОБА_2 заперечень проти позову ОСОБА_1 до суду не надіслав.
Допитаний судом в якості свідка мешканець селища Терни Недригайлівського району Сумської області ОСОБА_4 показав суду, що він знаходився в салоні автомобіля під керуванням ОСОБА_5 25 квітня 2010 року під час проїзду ними залізничного переїзду і підтвердив дійсність обставин, заявлених позивачем про те, що зазначений проїзд залізничного переїзду був здійснений при відсутності червоного сигнала світлофора.
За результатами дослідження письмових доказів у справі та з урахуванням показів свідка не вбачається об"єктивих підтверджень вчинення 25 квітня 2010 року позивачем правопорушення, передбаченого ч .І ст. 123 КУпАП, за яке відповідачем було складено протокол про адміністративне правопорушення і винесено постанову про накладення на позивача ОСОБА_1 адміністративного стягнення .
Позивач не пропустив передбачений ст..289 КУпАП 10-денний строк на звернення до суду з даним позовом.
Тому, враховуючи вищевказане, винесена відповідачем і оскаржувана позивачем постанова про накладення адміністративного стягнення є протиправною і підлягає скасуванню.
Керуючись ст.71, ст. 161-ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ: Позов ОСОБА_1 у даній справі задовольнити.
Визнати протиправною і скасувати постанову серії ВМ № 125403, винесену 25 квітня 2010 року інспектором Сумського взводу ДПС Управління ОСОБА_3 України в Сумській області ОСОБА_2, про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 123 КУпАП у виді штрафу в розмірі 340 грн.
Ця постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Недригайлівський районний суд шляхом подання протягом 10 днів після її ухвалення заяви про апеляційне оскарження та подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги протягом строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду.
Суддя: ' ^ ОСОБА_6
- Номер: 2-а-744/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-744/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Захарченко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.09.2015
- Дата етапу: 08.09.2015
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-744/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Захарченко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.02.2016
- Дата етапу: 04.02.2016
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-744/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Захарченко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2010
- Дата етапу: 11.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок чорнобильської пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-744/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Захарченко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2010
- Дата етапу: 31.12.2010
- Номер: 2-а-744/10
- Опис: Про визнання протиправною бездіяльності УПФУ та зобов’язати здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-744/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Захарченко О.П.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.12.2010
- Дата етапу: 13.12.2010