Судове рішення #608113
Справа 2-42/2007 p

Справа 2-42/2007 p. РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

5 лютого 2007 року                                                                  с.м.т. Краснопілля

Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого:

судді -          Щербина А.С.

при секретарі -       Авраменко О.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину.

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить суд постановити рішення, яким стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини сторін, доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи стягнення з дня подачи заяви до суду до досягнення дитиною віку повноліття. Свої вимоги вона мотивує тим, що відповідач з вересня 2003 року проживає окремо і ніякої матеріальної допомоги на утримання доньки не надає.

Позивачка в судове засідання з'явилася і свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання з'явився і з позовом погодився.

В судовому засіданні встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 12 серпня 2000 року (а.с.3). Від шлюбу мають дитину, доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3), батьком якої є відповідач по справі. Дитина проживає разом з позивачкою і знаходиться повністю на її утриманні (а.с.2). На даний час сторони разом не проживають і відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги на утримання доньки, тому позивачка була змушена звернутися до суду з позовною заявою.

Відповідно до ст. 180-183 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері), або у твердій грошовій сумі.

Згідно ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, коли аліменти визначаються в твердій грошовій сумі

У судовому засіданні знайшов підтвердження факт ухилення відповідача від виконання батьківських обов'язків, тому з нього необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку на дитину щомісяця.

Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути на користь держави судові витрати у розмірі 51 грн., оскільки позивачка при зверненні до суду була звільнена від сплати держмита.

 

Згідно ст. 81 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7, 50 грн., оскільки в справах про стягнення аліментів дані витрати стягуються після розгляду справи судом.

Керуючись ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, ст. 10, 60, 88, 212, 215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, народивсь та мешкаєАДРЕСА_1, не працює, аліменти на утримання дитини -доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку кожного місяця до досягнення дитиною віку повноліття, починаючи з 11.01.2007 року, стягуючи аліменти на користь матері, ОСОБА_1.

Аліменти   в   межах   платежу  за  один  місяць   підлягають   негайному стягненню.

Стягнути з ОСОБА_2  судові  витрати в розмірі 51 грн. на користь держави.

Стягнути    з   ОСОБА_2    витрати    на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7,50 грн. на користь: ТУ ДСА в Сумській області, код ЄДРПО: 26270240, банк: УДК в -Сумській області, МФО: 837013, р/р: 37317006000459, призначення платежу "за ГГЗ до Краснопільського районного суду Сумської області".

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду -протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація