h
справа № 2а-3156/09/0670
категорія 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2009 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Романченка Є.Ю.,
при секретарі - Швець Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 163,88 грн.,-
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області звернулося до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 163,88 грн. В обгрунтування позову позивач посилається на те, що відповідач будучи платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, несвоєчасно сплатив страхові внески за період з 29.05.2002 року по 17.02.2005 року за, що до нього було застосовано штрафну санкцію в сумі 74,36грн. та нараховано пеню в сумі 89,52 грн. Загальна сума заборгованості станом на 11.08.09 року становить 163,88 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала.
Представник відповідача до суду не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд дійшов до висновку що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач зареєстрований як платник збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в управлінні пенсійного фонду України в Бердичівському районі - реєстраційний номерНОМЕР_1.
Відповідно до статей 14 та 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач є страхувальником і відповідно платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 зазначеного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Частиною другою статті 106 зазначеного Закону встановлено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі -недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно рішення начальника УПФ України в Бердичівському районі від 24.03.09 року №0603-114 до відповідача за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування застосовано фінансову санкцію в сумі 74,36 грн. та нараховано пеню в сумі 89,52 грн. Загальна сума заборгованості відповідача становить 163,88 грн.
Доказів погашення вказаної заборгованості відповідач суду не надав.
Рішення начальника УПФ України в Бердичівському районі від 24.03.09 року №0603-114 ПП ОСОБА_1 отримав, однак у встановлений строк не оскаржив.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судові витрати стягненню не підлягають відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 86, 94, 159, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області 163,88 грн. фінансових санкцій та пені за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко