Судове рішення #6079756


Справа №2-0-3472/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

31 серпня  2009  року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого – судді Мальованої В.В.

при секретарі –Ткачовій І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовною  заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сумської міської ради,треті особи:Друга Сумська державна нотаріальна контора ,ОСОБА_2 про встановлення факту родинних зв”язків  між фізичними особами,визнання права власності в порядку спадкування ,-


ВСТАНОВИВ:

Позивач в своїй позовній заяві посилається на те, що  на підставі свідоцтва про  народження його прізвище на російській мові записано як “ІНФОРМАЦІЯ_1 “,його батьками записані “ОСОБА_3”та  “ОСОБА_4”.Після смерті його батьків у свідоцтвах про смерть було вказано прізвище батька “ІНФОРМАЦІЯ_1”,а матері “ІНФОРМАЦІЯ_2”,в інших документах,а саме: паспорті,довідках,державному акті про право приватної власності  на землю також прізвище записано як”ІНФОРМАЦІЯ_2”,в тимчасовій посвідці на постійне проживання  його прізвище вказано”ІНФОРМАЦІЯ_1” українською мовою.Оскільки він не може прийняти спадок після смерті матері у зв`язку з різністю написання в документах  його прізвища та матері  просить суд  встановити факт родинних зв`язків, визнавши його сином  ОСОБА_4 та визнати право власності на будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування  після смерті ОСОБА_4.

Позивач подав в судове засідання заяву в якій свої позовні вимоги повністю підтримав. Відповідач та треті особи  в судове засідання не з`явились у своїх заявах не заперечують проти задоволення позовних вимог,просять справу слухати в їх відсутність.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність  нез`явившихся учасників процесу окільки в справі достатньо матеріалів.

Суд,вивчивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження позивача від ІНФОРМАЦІЯ_3 року(а.с.7)його прізвище,ім`я,по-батькові записано російською мовою як ”ОСОБА_1”,його батьком записано “ОСОБА_3”,мати “ОСОБА_4”ІНФОРМАЦІЯ_4 року його батько помер,що підтверджується копією свідоцтва про смерть(а.с.8).ІНФОРМАЦІЯ_7 року померла його мати ,що підтверджується копією свідоцтва про смерть(а.с.9).У свідоцтві про смерть матері позивача,її паспорті ,довідці про присвоєння ідентифікаційного номеру,державному акті про право приватної власності на землю вказано прізвище “ІНФОРМАЦІЯ_2” українською мовою,в той же час в тимчасовій посвідці на постійне проживання від 07.09.2004 року прізвище позивача вказано як “ІНФОРМАЦІЯ_1” українською мовою.

Після  смерті  матері позивача відкрилася спадщина на її майно.  Спадковим майном є будинок АДРЕСА_1.Згідно відповіді з Другої державної нотаріальної контори спадкова справа після померлої Девал`єр  не заводилась.У встановлений законом термін позивач звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини однак йому було відмовлено через різницю в написанні його прізвища та прізвища його матері.Тобто право позивача є порушеним   та підлягає захисту .Оскільки позивач не має можливості оформити право власності на  спадщину згідно законодавства суд вважає за необхідне встановити факт родинних відносин, а саме,що ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження є сином ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_6 народження,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 року та визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок АДРЕСА_1,гаражем,та земельною ділянкою площею 3280 кв.м.в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 року.


На підставі викладеного, керуючись ст. ст.  10, 11, 57-60, 212-215, 259 ЦПК України, ст..  1220,1261,1268,1269 ЦК України , суд-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що  ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження є сином ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_6 народження,уроженки с.Кровне,Хотинського району Сумської області,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 року.

Визнати за  ОСОБА_1, право власності на  будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті  ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 року

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення  рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги,з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 с.295 ЦПК України.


Суддя                       В.В.Мальована


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація