Справа № 2–а–3089/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
29 вересня 2009 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі
головуючого судді Мальована В.В..
секретар Хоменко К.Ю.
при секретарі розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради про спонукання до вчинення дій та стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом і свої вимоги мотивує тим, що у зв’язку з народженням дитини перебуває на обліку у відповідача та отримує від нього допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Втім відповідачем у 2008-2009 роках вказана допомога виплачена у значно меншому розмірі ніж передбачено положеннями ст. 43 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням ». Так усього за період з 2008 року по 28.02.2009 року їй було не доплачено 5197 грн., виходячи з прожиткового мінімуму для дитини віком до шести років. Тому позивач просила визнати протиправними дії відповідача по виплаті допомоги, стягнути з відповідача 5197 грн. недоплаченої допомоги та зобов’язати відповідача проводити подальше нарахування та виплату допомоги у розмірі не менше прожиткового мінімуму та поновити пропущений трок для звернення до суду.
Позивачка в судове засідання не з»явилася, подала заяву, просить розглядати справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав заперечення, просить слухати справу у його відсутність, проти позову заперечував, просив в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що виплата допомоги у 2008 році здійснювалася відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» зі змінами відповідно до п.п. 7, 8 п. 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Вважає що права позивача не порушені.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги не обґрунтовані і не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що з 12.01.2008 року відповідач нараховував і сплачував позивачу допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку , що підтверджується довідкою відповідача.
У 2008 році розмір вказаної допомоги визначався відповідно до ст. 13, ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» зі змінами відповідно до п.п. 7, 8 п. 23 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Так допомога надавалася у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
У 2009 році допомога визначалася відповідно до ст. 46 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік», якою визначено, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 22 Постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» передбачено, що відповідно до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.
Зазначені положення Законів України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про Державний бюджет на 2009 рік» неконституційними не визнані та діяли у спірний період.
Відтак відповідач у спірний період діяв відповідно до положень вказаних законів і прав позивача не порушував .
Доводи позивача про порушення відповідачем прав щодо невиконання відповідачем положень ст. 43 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » є необґрунтованими, оскільки відповідач не здійснює нарахування та виплату спірної допомоги відповідно до цього закону.
Таким чином позов є необґрунтованим і не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 99-100, 128, 159-163 КАС України, ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Законами України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», «Про Державний бюджет на 2009 рік» , суд
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Зарічний районний суд м. Суми шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В.Мальована