Судове рішення #6079478





ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа №2а-5288/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 вересня 2009 року                                                                        


Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Запотічного І.І.,

при секретарі Жарській І.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження , -


Встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова звернулось до суду з вищезазначеним позовом та просить , з підстав наведених у позовній заяві, скасувати постанову державного виконавця від 27.07.2009 р. ВП №13920259  про відкриття  виконавчого провадження  та постанову про результати розгляду скарги від 10.08.2009 р.

Позовні вимоги мотивовані безпідставністю і необґрунтованістю оскаржуваних рішень.

Представник позивача Сівак О.О. в судовому засіданні позов підтримала, надавши пояснення, аналогічні змісту позовної заяви, просить суд позов задовольнити.

16.09.2009 р. державним виконавцем Прокоп С.Б. подано до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши думку представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд,  даючи правову оцінку спірним правовідносинам,  виходив з наступного.

Згідно з матеріалами справи, 08.07.2009 р. Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №2а-1248/08/1370 про зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію як дитині війни з урахуванням підвищення на 30% мінімального розміру пенсії за віком, право на яке надане ст. 6 Закону України  " Про соціальний захист дітей війни"  у період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р.

Постановою Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області від 27.07.2009 р. ВП №13920259 відкрито виконавче провадження із виконання вищевказаного виконавчого листа.

03.08.2009 р. Управлінням було подано до ППВР ВДВС ГУЮ у Львівській області скаргу на вказану постанову про відкриття виконавчого провадження.

Постановою начальника ППВР ВДВС ГУЮ у Львівській області від 10.08.2009 р. скаргу Управління  ПФУ в Личаківському районі м.Львова залишено без задоволення.

Представник позивача в судовому засіданні зазначив про те, що при прийнятті судом рішення про  зобов’язання Управління   перерахувати і виплатити Горак Володимирі Романівні пенсію як дитині війни з урахуванням підвищення на 30% мінімального розміру пенсії за віком, судом не враховано  відсутність у чинному законодавстві нормативного акту, прийнятого на виконання вимог Закону України " Про соціальний захист дітей війни", а також законодавством не визначено в якому порядку і яким чином обчислювати розмір допомоги як дитині війни. Крім того у законодавстві не існує такого поняття як мінімальна пенсія за віком.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших  справ,  у  яких беруть  участь  ті самі особи або особа,  щодо якої встановлено ці обставини.

Статтею 124 Конституції України встановлено що, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ч. 3 ст. 254 КАС України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Згідно ч. 1 ст. 255 КАС України постанова або ухвала яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.

Статтею 76 вказаного Закону передбачено, що після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.

У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання. Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, а на боржника державним виконавцем накладається штраф у сумі двократного розміру витрат на проведення виконавчих дій у порядку, встановленому частиною другою статті 87 цього Закону.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги безпідставні і необґрунтовані, оскільки державним виконавцем відкрито виконавче провадження відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», а тому адміністративний позов не підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-14, 17, 18, 19, 49, 51, 143, 146, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

Постановив:

В задоволенні позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та постанови про результати розгляду скарги від 10.08.2009 р. відмовити.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя                                             Запотічний І.І.



Повний текст постанови виготовлено 22.09.2009 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація