Судове рішення #60751411


Рівненський міський суд Рівненської області

м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17


Справа №2- 10317/10


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2010 року м. Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області

в особі судді - Цвіркуна О. С.

при секретарі - Власюк О.В.

з участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне про перерахунок пенсії 2009 року відповідно до чинного законодавства, суд-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України у м. Рівне про визнання дій щодо проведення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік неправомірними та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2008 рік, на підставі заяви про перерахунок пенсії від 27.01.2009 року, з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що йому призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 27.01.2009 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, оскільки після призначення пенсії позивач продовжував працювати та здобув необхідного страхового стажу відповідно до п. 4 ст. 42 Закону № 1058-IV.

У травні 2010 року позивач звернувся до відповідача із запитом з проханням повідомити за який рік застосовувався показник середньої заробітної плати по Україні при здійсненні перерахунку його пенсії та на підставі якого нормативно-правового акту, оскільки перерахунок його пенсії було здійснено відповідачем з використанням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік, а не за календарний рік. що передує року перерахунку пенсії йому - тобто 2008 рік, як це передбачено законодавством .

07.06.2010 р. листом № 225/11 відповідачем надіслано відповідні роз'яснення, в якому зазначалось, що при перерахунку пенсії було застосовано показник заробітної плати в середньому на одну особу по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка, відповідно до ст. 42 Закону, враховується для обчислення (перерахунку) пенсії, за 2007 рік (становить І 197,91 грн.).

Позивач вважає, що при проведені перерахунку пенсії відповідачем були порушені вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008р.. діючі норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які зокрема передбачають, що перерахунок пенсії проводиться з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Неправильне застосування чинного законодавства вплинуло на визначення розміру пенсії значно меншого, ніж міг отримувати позивач. За захистом порушеного право на перерахунок пенсії, згідно вимог чинного законодавства, позивач звернувся до суду.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали повністю.

Відповідач у судове засідання не з'явився. До початку проведення судового засідання ним було подано суду письмові заперечення проти позову з проханням розглянути справу за відсутності його представника. Крім цього, відповідач вказав, що діяв у межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами, а також звернув увагу суду на те, що відсутнє програмне забезпечення для реалізації виплати та проведення перерахунків пенсій за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази в їх сукупності, вислухавши пояснення позивача та його представника, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету міністрів України від 28 травня 2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до даного закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При чому, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 40 Закону.

Позивач звернувся за перерахунком пенсії 27.01.2009 року, тож відповідно викладеної норми, відповідач зобов'язаний був використати для перерахунку показник середньої заробітної плати працівників за 2008 рік, тобто за календарний рік, що передує перерахунку пенсії.

Згадана вище норма є діючою, а тому відповідач повинен був її виконувати. Підпункт 3 п.11 постанови КМУ від 28 травня 2008 року №530, в розрізі, в якому ставить питання позивач, тлумачиться однозначно.

Використання відповідачем для обчислення пенсії позивачу показника середньої заробітної плати за 2007 рік не грунтується на жодному нормативному акті, а посилання на Рішення Конституційного Суду України є безпідставними.

Також судом зазначається, шо відповідно до підпункту 3.2 рішення КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ від 8 вересня 2009 року (справа N 1-27/2009), Відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ) основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України (пункт 6 частини першої статті 92) ( 254к/96-ВР ). Кабінет Міністрів України повноважний вживати заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина, забезпечувати проведення політики, зокрема, у сфері соціального захисту (пункти 2, 3 статті 116 Основного Закону України) (254к/96-ВР ).

Зазначене свідчить, що Кабінет Міністрів України не наділений повноваженнями щодо встановлення розмірів пенсій.

Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України орган державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, відповідач порушив право позивача на перерахунок пенсії і воно має бути відновлене, а дії відповідача слід визнати протиправними.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 19, 91. 117. 152 Конституції України, ст. ст. 40. 42. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10-рп/2008, ст. ст. 8,10,59.60,208,209,213,214,2 15,218,223,294.296.84.88,228 ЦПК України , суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у м. Рівне, щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у місті Рівне здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2008 рік, який становить 1573 грн. 99 коп. на підставі заяви про перерахунок пенсії від 27.01.2009 року з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його

проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час

проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання

копії цього рішення.

Суддя Рівненського міського суду О.С.Цвіркун



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація