Справа № 2-3209/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
заочне
24 вересня 2009 року м. Суми
Зарічний райсуд м. Суми в складі:
головуючого судді Мальованої В.В.
при секретарі Хоменко К.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Сумський м»ясокомбінат» про стягнення заборгованості по заробітній платі та моральної шкоди -
ВСТАНОВИВ:
Позивач остаточно уточнивши свої вимоги мотивує їх тим, що з 21.05.2008 р. працював на підприємстві відповідача на посаді фахівця з логістики. Та наказом від 25.03.2009 року № 97 був звільнений з 26.03.2009 року з займаної посада згідно ст.. 36 п. КЗпП України. Відповідачем в порушення норм трудового законодавства йому була нарахована, але не виплачена заробітна плата і її заборгованість складає 2851,18 грн. Тому просить стягнути з відповідача вказану заборгованість. Крім того, вважає, що неправомірними діями відповідача йому заподіяна моральна шкода, яку він оцінює у розмірі 1000 грн.
В судове засідання позивач подав заяву, в якій просив розглядати справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує в частині стягнення заборгованості по заробітній платі.
Відповідач проти позову не заперечує, вимоги позивача визнав в повному обсязі.
В судове засідання сторони не з»явилися, хоча були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.Подали заяви просять розглядати справу у їх відсутність. Суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутніст нез»явившихся сторін, оскільки в справі достатньо матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований, та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно даних трудової книги 21.05.2008 року позивач був прийнятий на посаду спеціаліста з логістики строком на три місяці та 19.02.2009 року був переведений на посаду фахівця з логістики. Наказом від 25.03.2009 року № 97 був звільнений з 26.03.2009 року з займаної посади згідно ст.. 36 п. КЗпП України (а.с.4-5) . Як вбачається з розрахункового листка (а.с.6) заборгованість відповідача перед позивачем по заробітній платі на день звільнення складає 2851,18 грн. і до цього часу не виплачена, що також підтверджується відгуком відповідача.
Згідно із ст. 115 КЗпП України, Закону України “Про оплату праці” заробітна плата виплачується працівникам регулярно не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Крім того, відповідно до ст. 116 КЗпП України встановлені строки розрахунку при звільненні, а саме: при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред»явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
Суд приходить до висновку, що право позивача порушене і підлягає захисту, необхідно в задоволення його позовних вимог стягнути з відповідача ТОВ “Екологія Сумщини” заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 2851,18 грн.
На підставі до ст. 2371 КЗпП України у зв’язку з порушенням прав, позивач має право на відшкодування моральної шкоди. При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди суд враховує суть позовних вимог, характер діяння особи та обсяг страждань (душевних, психічних), яких зазнав позивач, характер немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення), час та зусилля, які витратив позивач при захисті своїх інтересів. При цьому суд виходе із засад розумності, виваженості та справедливості. І за таких обставин суд прийшов до переконання, що розмір відшкодування моральної шкоди становить 500 грн., а тому з відповідача на користь позивача необхідно стягнути в рахунок відшкодування моральної шкоди саме цю суму. В задоволенні вимог в інший частині відмовити за необґрунтованістю.
Також, відповідно до ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне покласти на відповідача витрати, пов’язані з судовим розглядом справи, в сумі 59,50 грн. на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 120 грн.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. 115,116, 2371 Кодексу законів про працю України, Закону України “Про оплату праці”, ст.ст. 10, 11, 209, 212-215, 218,224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути на користь ОСОБА_1 з Відкритого акціонерного товариства «Сумський м»ясокомбінат» заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 2851,18 грн. та 500 грн. моральної шкоди.
В іншій частині позову відмовити ОСОБА_1 за необґрунтованістю. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Сумський м»ясокомбінат» на користь держави 59,50 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
.
Відповідач протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може подати до Зарічного районного суду м. Суми заяву про його перегляд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя В.В.Мальована