Судове рішення #6070759

                       

     Справа № 2-989

         2009р .

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

02  березня 2009р.          Краснолуцький міський суд Луганської області

у складі: головуючого – судді БОЙКО С.Л.

           при секретарі ВОЛКОВІЙ С.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду  у м. Красний Луч справу за позовомОСОБА_1 до виконкому Петровської міської ради про встановлення факту  прийняття спадщини та визнання права власності на спадкоємне майно,

в с т а н о в и в :

    Позивач звернувся до суду з дійсним позовом  і в його обґрунтування пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_3. померла його мати ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_3 Після смерті батька позивача відкрилася спадщина у вигляді 11/25 часток АДРЕСА_1 У встановлений законом строк після смерті ОСОБА_3. позивач не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Позивач проживав разом з померлим батьком однією сім’єю, позивач здійснив поховання батька за свій рахунок, користувався майном, яке належало померлому батькові, тобто він фактично прийняв спадщину. Коли позивач звернувся  до КП “БТІ” з заявою про оформлення права власності на спадщину, але йому було відмовлено, оскільки власник без належного дозволу виконкому добудував житловий будинок, в наслідок чого збільшилась загальна площа будинку і було рекомендовано звернутися до суду. Так як позивач фактично і своєчасно прийняв спадщину після смерті батька ОСОБА_3., померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, він просить суд встановити факт прийняття ним спадщини після смерті батька, та визнати за ним право власності на спадкоємне майно у вигляді 11/25 часток  житлового АДРЕСА_1

У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги і суду пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_3Після смерті батька, з яким він проживав разом на день його смерті, залишилось спадкове майно – житловий будинок, розташований у АДРЕСА_1 До нотаріальної контори він з заявою не звертався, щодо оформлення необхідних документів, так як він фактично прийняв спадщину, тому  що проживав разом з батьком, користувався його майном. Коли він звернувся до КП “БТІ” за оформленням документів про право власності, йому було відмовлено, оскільки ОСОБА_3. без належного дозволу виконкому добудував житловий будинок, внаслідок чого збільшилася загальна площа будинку і рекомендовано звернутися  до суду. Просить встановити факт прийняття ним спадщини після смерті батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, та визнати за ним право власності на спадкоємне майно у вигляді 11/25 часток житлового АДРЕСА_1  

Представник відповідача - виконкому Петровської міської Ради ОСОБА_4. позов визнала і суду пояснила, що рішенням виконкому Краснолуцької міської Ради від 03.07.2008р. № 293/3 зі змінами, внесеними рішенням виконкому Краснолуцьої міськради № 395/1 від 04.09.2008р. самочинно добудований житловий будинок і самочинно збудовані господарсько-побутові споруди, розташовані по АДРЕСА_1 були прийняті до експлуатації. 14/25 часток даного будинку належать територіальній громаді м.Петровське в особі Петровської міської ради. 11/25 частин вищевказаного будинку належать на праві власності ОСОБА_3.  і по скільки спадкоємець звернувся до суду з заявою про признання права власності на спадщину, то по скільки позивач проживав з батьком ОСОБА_3. однією сім’єю на час його смерті, то вона не заперечує проти визнання за ним права власності на дану частку будинку.  

        Вислухавши позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

    Згідно  статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції  про захист прав і основних свобод людини “Кожна людина має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права”.

На підставі договору купівлі-продажу від 16.06.1992р., посвідченого в Краснолуцькій нотаріальній конторі 16.06.1992р. за реєстром № 2-1237, ОСОБА_3 належить 11/25 часток житлового будинку з господарськими та побутовими спорудами за адресою: АДРЕСА_1

14/25 частин житлового будинку  з відповідною часткою господарсько-побутових будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1 належало ХКО ім.Петровського на підставі рішення виконкому Краснолуцької міської Ради від 20.03.1990р. № 474/3 та довідки, виданої ХКО ім.Петровського 13.01.1992р. № 1, зареєстрованих Краснолуцьким БТІ 27.05.1992р. під реєстраційним № 28.

Згідно листа виконкому Петровської міської ради від 20.07.2001р. № 446 14/25 частин вищезазначеного житлового будинку передані в комунальну власність територіальної громади м.Петровське в особі Петровської міської Ради.  

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2., його батьками є:ОСОБА_3 та ОСОБА_2

ІНФОРМАЦІЯ_3. померла ОСОБА_2 що підтверджується копією свідоцтва  про смерть серії НОМЕР_2, виданого 18.05.1988р. виконкомом Петровської міської Ради.

При житті ОСОБА_3 . було добудовано житловий будинок і самочинно збудовані господарсько-побутові споруди, розташовані по АДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва  про смерть серії НОМЕР_3, виданого 22.10.2004р. відділом РАЦС м.Красний Луч.

Після смерті ОСОБА_3. відкрилася спадщина у вигляді 11/25 часток житлового АДРЕСА_1 У встановлений законом строк після смерті батька позивач не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Позивач проживав разом з батьком однією сім’єю, користувався майном померлого батька, продовжує проживати в будинку, тобто він фактично прийняв спадщину після смерті батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 Даний факт знайшов своє підтвердження у ході судового розгляду справи.

Оскільки спадщина відкрилася до 31.12.2003 року, то факт прийняття спадщини вирішується у відповідності з ЦК України у редакції 1963 року. Відповідно до вимог ст.549 ЦК України 1963 року, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном.

Відповідно до запису, зробленого в паспорті позивача, на день смерті батька він був зареєстрований з ним за однією адресою. Згідно до пояснень позивача в судовому засіданні, він проживав разом з батьком за адресою АДРЕСА_1, поховав батька і після його смерті користувався належним батькові майном.

Згідно довідки Луганського обласного державного нотаріального архіву № 02-675/01-14 від 27.02.2009р., після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 спадкова справа не заводилась.

Батько позивача ОСОБА_3 при житті без належного дозволу виконкому добудував житловий будинок, в наслідок чого збільшилась загальна площа житлового будинку.

Рішенням виконкому Краснолуцької міської Ради № 293/3 від 03.07.2008р. зі змінами, внесеними рішенням виконкому Краснолуцької міської Ради від 04.09.2008р. № 395/1, добудований житловий будинок загальною площею 166,0 кв.м., у тому числі житловою 77,60 кв.м., розташований у АДРЕСА_1 прийнято  до експлуатації.

Позивач звернувся до КП “БТІ” УЖКГ виконкому з заявою про підготовку документів для видачі свідоцтва про право власності на спадкоємне майно у вигляді 11/25 часток житлового будинку з відповідною часткою господарсько-побутовими будівель та споруд, розташованого АДРЕСА_1

Позивачу було відмовлено у підготовці документів приводу втрати цивільної працездатності власника ОСОБА_3 та відсутності згоди співвласника, а саме територіальної громади м.Петровське в особі Петровської міської Ради, на зміну часток.

Відповідно до ч.3, 4 ст.357 ЦК України співвласник має право на відповідне збільшення своєї частки у праві спільної часткової власності, якщо поліпшення спільного майна, яке не можна відокремити, зроблені ним своїм коштом за згодою всіх співвласників, з додержанням встановленого порядку використання спільного майна, а також може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.

Позивачу було запропоновано звернутися до суду.

    У зв’язку з вищевикладеним, суд вважає, що позивач своєчасно прийняв спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_3 і за ним необхідно визнати  право власності на спадщину у вигляді 11/25 часток житлового АДРЕСА_1

На підставі викладеного, керуючись ст. 1 Протоколу № 1 до Конвенції  про захист прав і основних свобод людини, ст.ст.3, 10, 61 ЦПК України, ст.ст.357, 549 ЦК України 1963 р., с у д

В И Р І Ш И В :

Позовні вимови ОСОБА_1 до виконкому Петровської міської ради про встановлення факту  прийняття спадщини та визнання права власності на спадкоємне майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкоємне майно у вигляді 11/25 часток житлового АДРЕСА_1 зазначеного за літерою А-1, загальною площею 166,00кв.м., житловою площею 77,60кв.м. з господарсько-побутовими будівлями та спорудами, а саме: а, а-1, а-4, а-5 – сіни, а-2, а-3, О, Е – тамбура, а-6 – ганок, В – душ, Г, Ж, М, Р, С, Т, Х – сараї, Д, К, Л – кухні, И – льох, Ф – душ, З, Н – гаражі, П – повітка, Ш, Б – убиральні, № 2 - водопровід, № 1, 3, 4, 5 – паркани.

Договір купівлі-продажу від 16.06.1992р., посвідчений в Краснолуцькій нотаріальній конторі 16.06.1992р. за реєстром № 2-1237 та зареєстрований в КП “БТІ” 16.11.1993р. під реєстровим № 1880, на 11/25 часток АДРЕСА_1 на ім’я ОСОБА_3 - погасити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді Луганської області через Краснолуцький суд шляхом подачі в 10-денний строк с дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація