Справа № 1-62
2009р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 вересня 2009 року Заліщицький районний суд Тернопільської області
в складі головуючого Антоновського О.О.
з участю секретаря Николайчук З.М.
прокурора Лазенги О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Заліщики справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки с.Стінка Бучацького р-ну, жительки с.АДРЕСА_1, громадянки України, українки, з середньою освітою, ніде не працюючу, одружену раніше не судиму, у злочині, передбаченому ст.310 ч.2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
6 липня 2009р. біля 19 год. працівники міліції на присадибній ділянці ОСОБА_1 у с.Буряківка Заліщицького р-ну виявили незаконний посів снотворного маку в кількості 723 рослини. Даний мак ОСОБА_1 посіяла весною на грядці розміром2*15 м., доглядала його, обробляла, щоб потім вирощений мак використати для власних потреб.
Підсудна ОСОБА_1 свою винність у скоєному злочині визнала повністю і суду пояснила, що вона дійсно у себе на городі посіяла мак для власних потреб. І дійсно 6 липня 2009р. працівники міліції виявили посіяний нею мак та знищили його
Винність підсудної ОСОБА_1 у скоєному злочині, знайшли своє повне підтвердження у судовому засіданні матеріалами кримінальної справи. Так з протоколу огляду місця злочину (а.с.8-11) суду відомо, що дійсно підсудна незаконно вирощувала 718 рослин снотворного маку.
Із висновку судово-хімічної експертизи (а.с.36-38) суду відомо, що дійсно у підсудної ОСОБА_1 було виявлено рослини, що мають ботанічні ознаки – мак снотворний, обіг яких допускається для промислових цілей.
А тому суд вважає, що органи досудового слідства правильно кваліфікували дії підсудної ОСОБА_1 за ст.310 ч.2 КК України, так як вона незаконно посіяла та вирощувала снотворний мак, у кількості більше 500 рослин. Все це знайшло своє повне підтвердження у судовому засіданні показами самої підсудної та матеріалами справи.
Обираючи міру покарання підсудній ОСОБА_1, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної, а саме те, що вона вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаюється у вчиненому, активно сприяла розкриттю даного злочину, дана особа пенсійного віку, інвалід ІІ групи. А тому суд прийшов до переконання про можливість виправлення підсудної без відбування покарання. І при призначенні покарання за ст.310 ч.2 КК України слід застосувати ст.69 КК України та ст.75 КК України
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст.322-324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст.310 ч.2 КК України та обрати їй покарання за даною статтею із приміненням ст.69 КК України 1 рік позбавлення волі на підставі ст.75 КК України звільнити засуджену від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 1 рік.
І на підставі ст.76 КК України зобов’язати засуджену не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти дану інспекцію про зміну місця проживання.
Міру запобіжного заходу щодо засудженої ОСОБА_1 залишити попередню-підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.
Стягнути із засудженої ОСОБА_1 375 грн. 36 коп. в користь НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області судово-хімічну експертизу.
5 рослин снотворного маку, які знаходяться в кімнаті речових доказів Заліщицького РВ УМВС України, знищити після вступу вироку у законну силу.
Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Тернопільської області на протязі 15 діб через Заліщицький районний суд.
Головуючий:
- Номер: 1/1224/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-62
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Антоновський О.О.
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.03.2011
- Дата етапу: 13.04.2011