справа № 2-411/2006р. змінено на справа № 2-2/2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Томаківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого
судді- Скрипченко Д.М.
при секретарі -Горват Н.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел.Томаківка цивільну справу за
позовомОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та
ОСОБА_4 про визнання права власності на земельний пай в порядку спадкування за
законом,та встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ: позивачі звернулася до суду з позовом про визнання права на земельну частку в порядку успадкування за законом ,мотивуючи наступним :
ІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт. Томаківка Дніпропетровської області померла їхня бабуся - ОСОБА_5.
З її смертю відкрилася спадщина на належне їй майно в тому числі і на земельний пай площею 7,61 умовно кадастрових гектари вартістю 67839 грн.
Заповіту на своє майно бабуся не залишила , а тому після її смерті мало місце спадкування за законом. Спадкоємцями на майно ОСОБА_5 являються її внуки - позивачі і відповідачі по справі, так як на момент відкриття спадщини, дітей у померлої в живих вже не було.
Відповідачі своєчасно , в 6-ти місячний строк від дня відкриття спадщини , подали заяви про своє бажання одержати спадщину.
Позивачі у справі таких заяв в державну нотаріальну контору не подавали , але вони фактично прийняли спадщину , що відкрилась. На день смерті бабусі вони проживали з нею однією сім'єю в будинку , що належав їй на праві приватної власності, що підтверджується відповідними записами в домовій книзі.
Однак ні позивачі ні відповідачі до теперішнього часу не отримали свідоцтва про право на спадщину, це пов'язано з тим , що у свідоцтві про смерть їхньої бабусі та в сертифікаті на земельний пай невірно вказано її прізвище - ОСОБА_5 , тоді як вірно їхнє родове прізвище українською мовою-ОСОБА_6.
Крім того відповідачі взагалі вирішили відмовитись від своєї частки спадщини , а тому позивачі просять суд ухвалити рішення , яким визнати факт родинних відносин між ними та їхньою померлою бабусею - ОСОБА_5., та визнати за ними право власності на земельний пай площею 7,61 умовно кадастрових гектари.
Відповідачі проти позову заперечують частково і пояснили суду , що позивачі дійсно є внуками померлої ОСОБА_5. І що її прізвище у свідоцтві про смерть вказано не вірно -ОСОБА_5 , тоді як правильно її прізвище ОСОБА_6. Але відповідачі заперечують проти визнання права власності на спадкове майно за позивачами і пояснили суду , що від спадку вони не відмовлялися, ними була своєчасно подана заява в державну нотаріальну контору про бажання отримати спадок, і вони бажають отримати спадкове майно на законних підставах.
Суд , розглянувши матеріали справи , заслухавши сторони , вважає можливим даний позов задовольнити частково. В частині встановлення факту родинних відносин між позивачами та їхньою померлою бабусею - задовольнити повністю, так як позов знайшов своє підтвердження поясненнями відповідачів, матеріалами справи , копіями свідоцтва про народження позивачів , копією свідоцтва про смерть їхнього батька- сина померлої ОСОБА_7., копією свідоцтва про право власності на будинок - де їхнє прізвище вказано вірно- ОСОБА_6.
В частині визнання права власності на земельний пай в порядку спадкування за законом -відмовити, так як відповідачі заперечують проти даної частини позову і бажають отримати свою частину спадку після смерті бабусі. Виходячи з того , що позивачі з дня відкриття спадщини також, як і відповідачі мають право на неї, то для отримання свідоцтв про право на спадок їм слід звернутися до державної нотаріальної контори.
На підставі викладеного , та керуючись ст.ст. 3,5,7,215 ЦПК України , ст.ст. 1216,1268,1269, ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання права власності на земельний пай в порядку спадкування за законом,та встановлення факту родинних відносин - задовольнити частково.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_5, встановивши ,що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є внуками по лінії їхнього батька , ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в смт.Томаківка Дніпропетровської області.
В частині визнання права власності на земельний пай в порядку спадкування за законом -відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви
про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський
районний суд.