Справа № 476/808/13-п
Провадження № 3/476/339/2013
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.08.2013 року cуддя Єланецького районного суду Раєвич Т.М., при секретарі Кузьміній О.Ю. розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної державної інспекції з питань праці у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, працюючої начальником Управління Державної казначейської служби України в Єланецькому районі, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 с.м.т. Єланець Миколаївської області
за ч. 2 ст. 188 - 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В:
24.07.2013 року до суду з Територіальної державної інспекції з питань праці у Миколаївській області надійшов протокол № 14-15-030/0182 від 03.07.2013 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, із змісту якого вбачається, що при перевірці Управління Державної казначейської служби України в Єланецькому районі Миколаївської області, яка була проведена 03.07.2013 року, встановлено, що норматив робочих місць відповідно до вимог ст. 19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" не виконується, що зафіксовано у звіті установи за 2012 рік за формою 10-пі, затвердженою наказом Мінпраці України від 10.02.2007 року № 42, який подано до Миколаївського відділення Фонду інвалідів. Середньооблікова чисельність штатних працівників обліково складу за 2012 рік склала 10 осіб, тому для забезпечення виконання нормативу чисельність працюючих інвалідів повинен складати 1 особу, однак фактично склала - 0 осіб. Правом прийняття - звільнення працівників на роботу наділено начальника управління Державної казначейської служби України в Єланецькому районі ОСОБА_1, згідно з п. 10 Положення про управління Державної казначейської служби України в Єланецькому районі Миколаївської області № 117 від 21.11.2011 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала, суду пояснила, що в 2012 році в Управлінні Державної казначейської служби України в Єланецькому районі Миколаївської області в березні 2012 року зявилася вакантна посада начальника відділу - головного бухгалтера, про наявність якої 14.04.2012 року та 09.06.2012 року було повідомлено через оголошення в районній газеті "Єланецький вісник". Також 26.03.2012 року та 24.05.2012 року до Єланецького районного центру зайнятості подавалися звіти по формі № 3-ПН про наявність вакансії. Так як серед претендентів на зазначену посаду інвалідів не було, була прийнята людина на загальних підставах - з кадрового резерву. В липні 2012 року зявилася вакансія головного спеціаліста, про наявність якої було повідомлено через оголошення в районній газеті "Єланецький вісник" від 04.08.2012 року. Однак по даному оголошенню ніхто не звертався. Крім того, 25.07.2012 року, 21.08.2012 року та 26.09.2012 року про наявність вакансії до Єланецького районного центру зайнятості подавалися звіти по формі № 3-ПН. В звязку з цим вважає, що питання, повязане з заповненням вакансій, які виникали в управлінні нею було вирішено згідно вимог чинного законодавства, будь-яких порушень вона не допускала, а тому вважає, що в її діях відсутній склад правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, в звязку з чим просила провадження по справі закрити.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Згідно Наказу Державної казначейської служби № 738-к від 20.12.2011 року ОСОБА_1 призначена начальником Державної казначейської служби України в Єланецькому районі Миколаївської області.
ОСОБА_1, відповідно до п. 10 Положення про управління Державної казначейської служби України в Єланецькому районі Миколаївської області № 117 від 21.11.2011 року наділена правом прийняття - звільнення працівників на роботу. Загальна чисельність працюючих за 2012 рік в організації складала 10 чоловік.
03.07.2013 року перевіркою додержання Управлінням Державної казначейської служби України в Єланецькому районі Миколаївської області законодавства про працю встановлено, що норматив робочих місць відповідно до вимог ст. 19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" не виконується. Середньооблікова чисельність штатних працівників обліково складу за 2012 рік склала 10 осіб, тому для забезпечення виконання нормативу чисельність працюючих інвалідів повинен складати 1 особу, однак фактично склала - 0 осіб.
Відповідно до п. 10 ст. 19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Судом встановлено, що дійсно в період 2012 року в Управлінні Державної казначейської служби України в Єланецькому районі Миколаївської області було 2 вакансії державних службовців.
Згідно ст. 15 ЗУ "Про державну службу" прийняття на державну службу на здійснюється на конкурсній основі. Дані про вакансії посад державних службовців підлягають публікації та поширенню через засоби масової інформації не пізніш як за один місяць до проведення конкурсу.
Судом встановлено, що при появі вакансій у березні та липні 2012 року Управління ДКС України в Єланецькому районі дотрималося вимог ст. 15 ЗУ "Про державну службу". В районні газеті були поміщені оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад, про наявність яких було повідомлено в Єланецький РЦЗ шляхом подання звітів форми № 3-ПН.
В судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснила, що по даним оголошенням до Управління ніхто не звернувся. Єланецький РЦЗ заповнити дані вакансії не зміг, оскільки безробітніх осіб, які б відповідали вимогам вакантних посад на обліку не знаходилися. Дані твердження підтверджуються листом директора Єланецького РЦЗ від 01.08.2013 року. По цим причинам вакансії були заповнені з резерву Управління.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є посадовою особою, а згідно ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, повязані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обовязків.
Проаналізувавши добуті по справі докази суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, оскільки її вини в невиконанні нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в Управління ДКС України в Єланецькому районі в 2012 році судом не встановлено.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга або винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення, до апеляційного суду Миколаївської області через Єланецький районний суд Миколаївської області.
Суддя: Т.М.Раєвич