Судове рішення #60653002


ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ


04 квітня 2012 року                                Справа № 0870/3038/12

м. Запоріжжя



Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нечипуренко О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову

за позовною заявою: ОСОБА_1

до: головного інженера Орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» ОСОБА_2

про: визнання неправомірними дій відповідача та зобов’язання вчинити певні дії,

та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов – звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

ОСОБА_1 звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до головного інженера Орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» ОСОБА_2 про визнання неправомірними і незаконними дій експерта і свідка ОСОБА_2 та зобов’язання останньої сплатити на користь позивача вартість квартири 1, площею 55,3 кв.м. за ринковою вартістю – 55 тисяч доларів США.

Відповідно до ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.

Згідно із ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду (ч.1 ст.3 КАС України).

Частиною 2 ст.50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Проте, позивачем до позовної заяви не додано копії документу, який посвідчує особу.

Нормами ст.6 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 КАС України встановлено, що у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_2 надавала висновки, пояснення та докази у якості експерта і свідка в ході розгляду судової справи у 1988 році.

Разом з тим, позивач не вказує та не надає доказів на підтвердження того, якими саме діями відповідача, спричинено шкоду правам та охоронюваним законом інтересам позивача.

Всупереч вимогам ст. 106 КАС України, позивачем не додано до позовної заяви навіть судового рішення у справі, в ході розгляду якої права позивача, на його думку, порушено.

Тож, із змісту позовної заяви суду є незрозумілим яким чином відповідач порушує права, свободи або інтереси позивача.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Статтею 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у разі необхідності у позовній заяві зазначаються – заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Із наявних матеріалів, суд, в порядку ст.. 107 КАС України, не в змозі з’ясувати коли саме позивачу стало відомо про неправомірні дії відповідача вчинені відносно нього; які саме заходи приймались позивачем для усунення порушень з боку відповідача до грудня 2007 року (до звернення до суду).

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання до суду належним чином оформленої заяви у відповідності до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України, у якій конкретизувати яким чином відповідача порушує права, свободи або інтереси позивача, з посиланням на відповідні докази для підтвердження, а також надати копії документу, який посвідчує особу, рішення (ухвалу) Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 02.09.1988, на яке посилається позивач; адміністративний позов із копією для відповідача, оформлений відповідно до вимог ст. 106 КАС України; додати до зазначеного адміністративного позову докази на підтвердження того, коли саме позивачу стало відомо про неправомірні дії відповідача вчинені відносно нього; які саме заходи приймались позивачем для усунення порушень з боку відповідача до грудня 2007 року (до звернення до суду).

          Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя



УХВАЛИВ:


1. Позовну заяву ОСОБА_1 до головного інженера Орендного підприємства «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації» ОСОБА_2 про визнання неправомірними і незаконними дій експерта і свідка ОСОБА_2 та зобов’язання останньої сплатити на користь позивача вартість квартири 1, площею 55,3 кв.м. за ринковою вартістю – 55 тисяч доларів США – залишити без руху.

2. Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до 14 травня 2012 року

3. Роз’яснити, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

          4. Копію цієї ухвали надіслати ОСОБА_1

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис)           О.М. Нечипуренко


14 травня 2012 року





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація