Судове рішення #6065122

                                                                                                                                                    

ЗАПОРІЗЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

 

УХВАЛА

Про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до розгляду  

 

25 вересня 2009 року                                                                              справа №2а-4798/09/0870

 

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нестеренко Л.О., розглянувши матеріали адміністративної справи

за заявоюОСОБА_1

до  Президента України в особі Міністерства Юстиції України

про   визнання незаконним та відміну Указу Президенту

 

ВСТАНОВИВ:

 

25.08.2009 р. до Запорізького окружного адміністративного суду з Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла адміністративна справа за позовомОСОБА_1до Президента України в особі Міністерства Юстиції України про визнання незаконним та відміну Указу Президента від 28.10.2004 р. № 1327 про звільнення судді з посади.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 26.08.2009 р. відкрито провадження у адміністративній справі, в порядку підготовчого провадження призначене попереднє судове засідання.

У попереднє судове засідання 25.09.2009 р. з'явилась позивачка.

Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце проведення попереднього засідання у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав.  

Позивачка наполягає на розгляді справи з урахуванням уточнень до позовної заяви від 16.03.2005 р. і від 18.06.2009 р., та просить - визнати незаконним рішення та подання Вищої Ради юстиції від 11.10.2004 р.; визнати незаконним Указ Президента України № 1237 від 28.10.2004 р.; Визнати незаконним наказ Територіальної державної судової адміністрації по Запорізькій області НОМЕР_3від 25.11.2004 р. і наказ голови Комунарського районного суду м. Запоріжжя НОМЕР_2 від 03.12.2004 р.; поновитиОСОБА_1на роботі на посаді судді; стягнути вартість проїзду на судові засідання в сумі 1632 грн. 64 коп.; зобов'язати відповідачів виплатити середній заробіток за 54 місяці вимушеного прогулу. Від позову в частині стягнення 15000 грн. моральної шкоди позивачка відмовилась.

В зв'язку зі зміною позовних вимог, позивачка просить залучити Територіальне Управління Державної судової адміністрації в Запорізькій області; Комунарський районний суд м. Запоріжжя в якості третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, до якого звернена вимога позивача.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне Вищу Раду юстиції, Територіальне Управління Державної судової адміністрації в Запорізькій області; Комунарський районний суд м. Запоріжжя залучити до розгляду по справі в якості відповідачів.

В зв'язку з тим, що позивачкою в позовній заяві невірно визначений представник відповідача - Президента України, суд вважає за необхідне здійснити заміну представника - Міністерство юстиції, на Службу представництва у судах України інтересів Президента України та створених ним консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб.

В порядку підготовчого провадження суд уточнив позовні вимоги, з'ясував питання про склад осіб, які братимуть участь у справі, визначив факти, які необхідно встановити для вирішення спору, з'ясував докази в обґрунтування позову.

За таких обставин, підготовка до розгляду справи закінчена, справа підлягає призначенню до розгляду у судовому засіданні.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

За таких обставин, підготовка до розгляду справи закінчена, справа підлягає призначенню до розгляду у судовому засіданні.

Керуючись ч. 1 ст. 24,   ст. ст. 111, 121, 160, 165  КАС України, суд,-

 

УХВАЛИВ:

 

1.   Залучити до участі по справі в якості відповідачів Вищу Раду юстиції, Територіальне Управління Державної судової адміністрації в Запорізькій області; Комунарський районний суд м. Запоріжжя.

2.   Закінчити підготовче провадження у адміністративній справі НОМЕР_1 за адміністративним позовом за заявоюОСОБА_1до Президента України в особі Служби представництва у судах України інтересів Президента України та створених ним консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, Вищу Раду юстиції, Територіальне Управління Державної судової адміністрації в Запорізької області, Комунарській районний суд м. Запоріжжя, - про визнання незаконним рішення та подання Вищої Ради юстиції від 11.10.2004 р.; визнання незаконним Указ Президента України № 1237 від 28.10.2004 р.; визнання незаконним наказу Терироріальної державної судової адміністрації по Запорізькій області НОМЕР_3від 25.11.2004 р. і наказу голови Комунарського районного суду м. Запоріжжя НОМЕР_2 від 03.12.2004 р.; поновленняОСОБА_1на роботі на посаді судді; стягнення вартості проїзду на судові засідання в сумі 1632 грн. 64 коп.; зобов'язання відповідачів виплатити середній заробіток за 54 місяці вимушеного прогулу.

1.   Призначити справу до судового розгляду на 03.11.2009 р. на 11 год. 00   хв. у приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: АДРЕСА_1

2.   Явку сторін у судове засідання визнати обов'язковою.

3.   Зобов'язати відповідачів надати письмові пояснення по суті справи.

4.   Копію даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

5.    Ухвала оскарженню не підлягає і набирає чинності з моменту проголошення.

Суддя                   /підпис/                                                                                      Л.О.Нестеренко

Ухвала набула чинності 25.09.2009 р.

 

 

Суддя                                                                                                         Л.О.Нестеренко

 

 

Пам'ятка  про права та обов'язки осіб, які  беруть участь у справі

Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі (ст.49 КАС України).

1. Особи, які беруть участь у   справі,  мають  рівні процесуальні права і обов'язки.

2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися  належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення,  які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2) знайомитися з матеріалами справи;

3) заявляти клопотання і відводи;

4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;

5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

6) висловлювати свою думку з питань, які виникають  під  час розгляду справи,  задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;

7) подавати заперечення проти клопотань,  доводів і міркувань інших осіб;

8) знайомитися  з  технічним  записом  та  журналом  судового засідання і подавати письмові зауваження до них;

9) робити із  матеріалів  справи  виписки,  знімати  копії  з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

11) користуватися іншими процесуальними правами,  наданими їм цим Кодексом.

4. Особи,  які  беруть  участь  у  справі,  можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати  в  суді  засвідчені  копії документів і витяги з них.

Права та обов'язки сторін (стаття 51 КАС України).

1. Крім прав та обов'язків,  визначених  у  статті  49  цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову,  збільшити або зменшити розмір  позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного  позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно  апеляційного  чи  касаційного розгляду.

2. Крім прав та  обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має  право  визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов  примирення  сторін,  якщо  ці  дії  суперечать закону  або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація