Справа № 2-1449/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2009 року Ковельський міськрайонний суд
Волинської області
в складі : головуючого – судді Наваляного А.Д.
з участю секретаря Федорук Г.Б.
позивача – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковель цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на житловий будинок, земельну ділянку в порядку спадкування, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на житловий будинок, земельну ділянку в порядку спадкування. В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що в с. Великий Порськ Ковельського району проживали її батьки ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після смерті матері – ОСОБА_5 відкрилась спадщина на все належне останній майно, в тому числі на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 3,2733 га., яка розташована на території Поповичівської сільської ради Ковельського району для ведення особистого селянського господарства. Вказує, що іншими спадкоємцями після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5 є відповідачі в справі. У встановлений законом строк позивач звернулась до нотаріального органу за місцем відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини, та позивачу видано свідоцтво про право на спадщину на частину спадкового майна, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок та земельну ділянку відмовлено через відсутність правовстановлюючих документів. Прохає визнати за позивачем право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 та право власності на земельну ділянку площею 3,2733 га., яка розташована на території Поповичівської сільської ради Ковельського району для ведення особистого селянського господарства, - в порядку спадкування після смерті матері – ОСОБА_5
В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю, з підстав, викладених у заяві, прохає його задовольнити, судові витрати по справі прохає віднести за її рахунок.
Відповідачі в судове засідання не з’явились, подали суду письмову заяву в якій прохають розгляд справи проводити у їх відсутності, заявлений позов визнають та не заперечують проти його задоволення.
Суд, з аслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
З витягу з погосподарської книги № 5 за 2008 рік Поповичівської сільської ради Ковельського району вбачається, що по особовому рахунку № 257 знаходиться господарство, зокрема: житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 , який належав померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року Корольчук Катерині Василівні.
З довідки, виданої Поповичівською сільською радою Ковельського району слідує, що заповіт від імені ОСОБА_5 сільською радою не посвідчувався, заборони (арешту) на майно, належне ОСОБА_5 не накладено. Після смерті ОСОБА_5 спадщину прийняла її дочка – ОСОБА_1 , яка проживає в будинку, обробляє земельну ділянку, сплачує страхові платежі.
З копії свідоцтва про право на спадщину за законом вбачається, що ОСОБА_5 успадкувала після смерті чоловіка – ОСОБА_4 земельну ділянку, площею 3,2733 га., яка розташована на території Поповичівської сільської ради Ковельського району та передана для розширення особистого підсобного господарства.
Копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Поповичівською сільською радою Ковельського району стверджується факт, що ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Спадкоємцями першої черги після померлої ОСОБА_5 є її діти – ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом, а з аналізу змісту ст. ст.1222, 1241 ЦК України вбачається, що спадкування за законом має місце лише тоді і в тому обсязі, в якому воно не змінено заповітом, крім випадків права на обов’язкову частку у спадщині, незалежно від заповіту.
Як слідує з витягу із спадкової справи після смерті ОСОБА_5 до нотаріального органу із заявою про прийняття спадщини звернулась позивач в справі, відповідачі заяви про прийняття спадщини не подавали, та як слідує з поданої відповідачами заяви, останні не заперечують проти прийняття спадщини в повному обсязі позивачем в справі.
Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності суд приходить до висновку про підставність вимог позивача.
Судові витрати слід віднести за рахунок позивача, - за її клопотанням.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України ст. ст. 1216, 1217, 1222, 1241, 1268 ЦК України,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 Волинської області, - в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_5 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 3,2733 га., яка розташована на території Поповичівської сільської ради Ковельського району для ведення особистого селянського господарства, - в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_5 .
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Головуючий: А.Д. Наваляний
- Номер: 6/216/250/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1449/09
- Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Наваляний А.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.12.2018
- Дата етапу: 27.12.2018
- Номер: 2-п/233/27/2021
- Опис:
- Тип справи: на заяву про перегляд заочного рішення
- Номер справи: 2-1449/09
- Суд: Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Наваляний А.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2021
- Дата етапу: 22.09.2021