Судове рішення #60628
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД   ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Справа № 22ас-314 2006 р. Категорія: 14/21

Головуючий по 1 інстанції Демченко В А. Доповідач в апеляційній Інстанції Магда Л.Ф.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2006 р. колегія суддів Судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючого                   Магди Л.Ф.

суддів                              Корнієнко Н.В. Качана О.В.

при секретарі                  Пономаренко Ю.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління ПФУ в Чигиринському районі на постанову Чигиринського районного суду від 4 травня 2006 р. по справі позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Чигиринському районі про визнання відмови у призначенні пенсії державного службовця незаконною,

встанови л-а:

ОСОБА_1 10 квітня 2006 р. звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Чигиринському районі про визнання відмови у призначенні пенсії державного службовця незаконною. В позовній заяві вказував, що з 1974 по 1996 р. з невеликими перервами працював в органах прокуратури на керівних посадах, загальний стаж такої роботи складає 18,5 років. В подальшому він працював в Черкаській Державній податковій інспекції та в Контрольно-ревізійному управлінні в Черкаській області на посадах державних службовців і стаж його роботи в цих органах складає 4 роки 5 місяців.

Таким чином на посадах державних службовців та на прокурорських посадах, які Постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. «Про порядок обчислення стажу державної служби» прирівняні до посад державних службовців і зараховуються до стажу державної служби, він працював понад 20 років, що дає йому право на отримання пенсії державного службовця.

 

1

Проте відповідач безпідставно відмовляє йому у призначенні такої пенсії. Тому позивач просив суд зобов'язати відповідача зарахувати до стажу державної служби його роботи в органах прокуратури, призначити йому пенсію державного службовця з дати подання ним документів про призначення такої пенсії, провести перерахунок пенсії за минулий період, судові витрати покласти на відповідача.

Постановою Чигиринського районного суду від 4 травня 2006 р. позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано відмову Управління ПФУ в Чигиринському районі щодо зарахування роботи в органах прокуратури до його стажу державної служби протиправною, такою, що суперечить вимогам чинного законодавства, зобов'язано відповідача зарахувати роботу ОСОБА_1 в органах прокуратури терміном 18 років, 10 місяців, 18 днів до стажу державної служби та призначити йому пенсію державного службовця у розмірі 80% заробітної плати за відповідною посадою та рангом за останнім місцем роботи з часу набрання постановою чинності.

Не погоджуючись з постановою суду, Управління ПФУ в Чигиринському районі подало апеляційну скаргу, в якій просить про скасування постанови і ухвалення нової постанови по справі з тих підстав, що суд невірно застосував норми матеріального права, зокрема ст. 37 Закону України «Про державну службу», висновки суду про підставність вимог позивача не відповідають обставинам справи.

Заслухавши суддю-доповідача, заперечення проти доводів апеляційної скарги позивача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає відхиленню виходячи з наступного.

Судом в ході розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 в період з 1974 по 1996 р. р. працював в органах прокуратури і стаж його роботи на посадах помічника та старшого помічника прокурора становить 18 років 10 місяців і 18 днів. З 1997 по 2001 р. р. він працював на посадах державних службовців в податкових органах та контрольно-ревізійному управлінні, стаж роботи на цих посадах складає 4 роки 5 місяців і 9 днів державної служби.

Таким чином, загальний стаж роботи на вказаних вище посадах у позивача складає 23 роки 3 місяці 27 днів.

Відповідно до вимог ст. 37 Закону України „Про державну службу" (в редакції від 16 січня 2003 р.) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, в тому числі державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на  посадах,   віднесених  до   категорій   посад

 

2

державних  службовців  -  незалежно  від  місця  роботи  на час  досягнення пенсійного віку.

Згідно з п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. з послідуючими змінами „Про порядок обчислення стажу державної служби" до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів прокуратури та на посадах прокурорів, яким присвоєно персональні звання.

ОСОБА_1 на час звернення до відповідача з заявою про призначення пенсії державного службовця досяг пенсійного віку, має страховий стаж понад 25 років а також більше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тому суд на законних підставах визнав відмову відповідача у призначенні йому пенсії державного службовця протиправною і зобов'язав Управління Пенсійного Фонду України в Чигиринському районі зарахувати позивачу час його роботи в органах прокуратури до стажу державної служби та призначити йому пенсію державного службовця.

Доводи апелянта про невірне застосування судом ст. 37 Закону України „Про державну службу" не можуть бути прийняті до уваги, оскільки суд застосував зазначену норму закону правильно, посилань у тексті цієї статті на ст. 25 цього Закону, як зазначено в апеляції, не міститься.

Не можуть бути прийняті до уваги і посилання апелянта на те, що Порядок обчислення стажу державної служби застосовується лише для призначення пенсії особам, які мають стаж державної служби не менше 10 років і які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, зважаючи на те, що з тексту цього Порядку такого обмеження не вбачається.

За наведених обставин колегія судців не вбачає підстав для скасування постанови суду, яка ухвалена з дотриманням вимог матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 195, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,

ухвалила:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у Чигиринському районі відхилити, постанову Чигиринського районного суду від 4 травня 2006 р. залишити без змін.

Ухвала набирає чинності одразу після проголошення і може бути

оскаржена до Вищого Адміністративного Суду України в касаційному порядку

протягом одного місяця.        Головуючий        Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація