Справа № 2-198 \07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2007 року Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Куртлушаєва М.І.
при секретарі Задерецької Л.Б.
за участю:
позивача ОСОБА_1
прокурора БекироваЕ.Ф.
відповідача представника Білогірського районного
відділу охорони здоров'я Білогірської районної державної адміністрації
Поклонської Ольги Евгеніївни
третьої особи - представника Білогірської районної
державної адміністрації Миронюк Тетяни Борисовни
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білогірську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білогірського районного відділу охорони здоров'я Білогірської районної державної адміністрації, третя особа: Білогірська районна державна адміністрація, про поновлення на роботі й стягненні заробітної плати під час змушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Білогірського районного відділу охорони здоров'я Білогірської районної державної адміністрації про визнання контракту про прийом на посаду головного лікаря Зуйської районної лікарні - неправомірним, поновлення на роботі й стягненні заробітної плати під час змушеного прогулу. Свої вимоги мотивує тим, що наказом НОМЕР_1, він був звільнений із займаної посади у зв'язку із закінченням строку дії контракту на підставі п. 8 ст. 36 КзпП України. Згідно листа № 1035 від 26 вересня за підписом и.о. міністра охорони здоров'я АР Крим - Гавриленко йому було роз'яснено, що при прийомі його на посаду за контрактом і встановленням строків закінчення роботи були допущені порушення чинного законодавства.
У судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача - Білогірського районного відділу охорони здоров'я Білогірської районної державної адміністрації - Поклонська Ольга Евгеніївна позовні вимоги не визнала, просила у задоволенні позову відмовити, оскільки, укладення контрактів з медичними працівниками передбачене ЗУ "Про охорону здоров'я", згідно положення про районний відділ охорони здоров'я начальник відділу має право призначати на посаду й звільняти працівників, що входять у сферу управління відділу.
Прокурор - Бекиров Е.Ф., просив у задоволенні позову відмовити, оскільки позивач був звільнений законно на підставі п. 8 ст. 36 Кзпп України, крім цього позивачем був порушений місячний строк звернення до суду, передбачений ст. 233 КзпП України, яких-небудь підставі для його відновлення ні має, тому що з наказом про звільнення позивач був ознайомлений - 08 липня 2006 року.
Представник Білогірської районної державної адміністрації Миронюк Тетяни Борисовни позовні вимоги не визнала, просила в задоволенні позову відмовити, оскільки позивач був звільнений законно.
Судом було встановлено, що 09 липня 2003 року згідно контракту позивач був прийнятий на посаду головного лікаря Зуйской районной лікарні строком на три роки, про що є підпис голови райдержадміністрації й самого позивача. На підставі даного контракту начальник районного відділу охорони здоров'я, видав наказ НОМЕР_2 про перевід позивача на посаду головного лікаря Зуйской районної лікарні. 09 липня 2006 року голова райдержадміністрації розірвав контракт із позивачем, у зв'язку із закінченням строку, на підставі чого був виданий наказ НОМЕР_3 про звільнення позивача.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про те, що вимоги позивача підлягають залишенню без розгляду, по наступних підставах.
Одже позивач був звільнений 09 липня 2006 року наказом НОМЕР_3 за підписом начальника Білогірського районного відділу охорони здоров'я Білогірської районної державної адміністрації, у зв'язку із закінченням строку контракту, що передбачено п. 5.З.7. положення про відділ, де визначені повноваження начальника, щодо звільнення медичних працівників. Крім цього, розділом 6 уставу Зуйской районної лікарні встановлено, що головний лікар призначається й звільняється з посади, згідно з укладенним з ним контракту, начальником районного відділу охорони здоров'я за узгодженням з головою райгосадминистрації. Згідно ст. 21 КзпП України контракт - є особливою формою трудового договору, у якому строк його дії, права, обов'язки встановлюються угодою сторін. У цьому випадку позивач прийняв умови контракту, про що свідчить його підпис. Щодо висновків, зроблених и.о. міністра охорони здоров'я АР Крим, про незаконність дії державної адміністрації при укладанні контрактів з головними лікарями, то на думку суду вони є передчасні, оскільки трудове законодавство не виключає застосування контракту в лікувальних установах. Також у суду немає ніяких підстав для відновлення пропущеного місячного строку, передбаченого ст. 233 КзпП України, оскільки позивачем не предсталено доказів, яки свідчать про поважність причин його пропуску, з моменту одержання трудової книжки, тобто з -
Керуючись ст. ст. 21 233, 234, КЗпП України, ст.ст. 15,30,62,202,202-1,203 ЦПК України
ВИРІШИВ:
У задоволенні позова ОСОБА_1 до Білогірського районного відділу охорони здоров'я Білогірської районної державної адміністрації, третя особа: Білогірська районна державна адміністрація, про поновлення на роботі й стягненні заробітної плати під час змушеного прогулу відмовити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито в сумі -59,50грн.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання заяви про оскарження до Білогірського районного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження через Білогірський районний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.