Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #60552012

Справа №339/372/16-ц

48

2/339/249/16


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 листопада 2016 року м. Болехів Болехівський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді: Сметанюка В.Б.,

з участю секретаря: Стельмах М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болехові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом про розірвання шлюбу. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 14 січня 2014року одружився з відповідачкою ОСОБА_2 Від даного шлюбу у них народився син – ОСОБА_3, 05 серпня 2014року народження. Одруження з відповідачкою виявилося невдалим. Основною причиною, яка послужила для розлучення є постійні сварки, те, що між ними фактично втрачені сімейні стосунки, мають різні погляди на сім’ю. Проживають окремо, спільного господарства з відповідачкою не ведуть. Просить розірвати шлюб з відповідачкою, який був зареєстрований виконкомом Поляницької сільської ради, Болехівського міської ради, Івано-Франківській області, актовий запис № 2.

Перед судовим засіданням позивач подав заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, неповнолітнього сина ОСОБА_4 просить залишити проживати з відповідачкою, судові витрати залишати за ним.

Відповідачка в судове засідання не з’явилася, розгляд справи просила проводити без її участі. Позовні вимоги визнає, не заперечує проти розірвання шлюбу з позивачем, неповнолітнього сина ОСОБА_4 залишити на проживанні з неї, прізвище залишити Маланин.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши письмові матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про шлюб  сторони  з 14 січня 2014року  перебувають в зареєстрованому шлюбі (а.с.4). Від даного шлюбу в них народився син – ОСОБА_3, 05 серпня 2014року народження (а.с.5). Шлюб  сторін не склався,  склалися різні погляди на життя.

Відповідно до ст. 112 СК України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітніх дітей, інші обставини справи. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що на теперішній час подружні відносини між сторонами припинені, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам, оскільки їхні сімейні відносини носять тільки формальний характер,  тому шлюб між ними має бути розірваний.

Згідно ч.1 ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ст. 55 цього ж кодексу дружина та чоловік зобов’язані спільно піклуватись про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім’ї на почуттях взаємної поваги, любові, дружби, взаємодопомоги. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім’ї за свою поведінку в ній.

За ч.3, 4 ст. 56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, є порушення прав дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Відповідно до ст.113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

З огляду на викладене та з урахуванням положень ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України, суд дійшов висновку, що позов слід задоволити, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_2 шлюб, зареєстрований виконкомом Поляницької сільської ради, Болехівського міської ради Івано-Франківській області, актовий запис № 2 – розірвати, неповнолітнього сина ОСОБА_4 залишити проживати з відповідачкою, прізвище відповідачці залишити – Маланин.

На підставі ст.ст.110-120 СК України та керуючись ст.ст. 174, 213-215, 218 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити.

Шлюб між ОСОБА_1, 15 липня 1992року народження та ОСОБА_2, 20 липня 1993року народження, зареєстрований 14 січня 2014 року виконкомом Поляницької сільської ради, Болехівського міської ради, Івано-Франківській області, актовий запис № 2 - розірвати.

Неповнолітнього сина ОСОБА_3, 05 серпня 2014року народження - залишити на проживанні з відповідачкою ОСОБА_2.

Прізвище після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити Маланин.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання чинності надіслати до відділу реєстрації актів цивільного стану для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Болехівський міський суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя В.Б.Сметанюк















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація