28.11.2016
Справа № 482/1538/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
28 листопада 2016 року м. Нова Одеса
Новоодеський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого судді – Ітріна М.В., секретаря судового засідання Шведової Я.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нова Одеса цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Себинська сільська рада Новоодеського району Миколаївської області і ОСОБА_2, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, –
В С Т А Н О В И В:
02 листопада 2016 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою. Посилався на те, що 26.12.2013 р. померла його мати – ОСОБА_3, яка залишила у спадок земельну ділянку, що розташована на території Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області.
Вказав, що своєчасно звернувся до нотаріуса для успадкування майна матері, але йому в цьому було відмовлено, оскільки у правовстановлюючому документі на спірну земельну ділянку, а саме, в Державному акті на право приватної власності на землю, матір по батькові записано «Кузьмінічна», замість «Кузьмівна», що позбавляє його права успадкувати цю земельну ділянку.
Просив встановити факт належності цього правовстановлюючого документу померлій матері.
В судове засідання заявник не з’явився, але його представник надав суду письмову заяву, в якій просив вимоги задовольнити, а справу розглядати за його відсутності.
Заінтересовані особи (сільська рада і ОСОБА_2П.) будучи належним чином повідомленими про час і місце розгляду справи у судове засідання представника не надіслали та не з’явилися до суду, але надали суду письмові заяви, в яких не заперечували проти задоволення вимог, а справу просили розглянути за їх відсутності.
Дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1, тобто заявник у справі, народився 04 червня 1967 року. Його матір’ю є ОСОБА_3, що випливає зі змісту свідоцтва про його народження.
Судом встановлено, що 8 лютого 2000 р., на підставі рішення 7 сесії 23 скликання Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області від 09 вересня 1999 р., видано ОСОБА_4 Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 8,85 га (серія I-МК без номера), що призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території цієї сільської ради.
26 грудня 2013 року ОСОБА_3 – померла у с. Себине Новоодеського району Миколаївської області.
З огляду свідоцтва про смерть спадкодавця, свідоцтва про народження заявника видно, що по батькові спадкодавця записано «Кузьмівна», а не «Кузьмінічна».
Наведене свідчить про те, що спірний Державний акт належить ОСОБА_3.
Спадкоємцями є заявник у справі – ОСОБА_1 за заповітом та ОСОБА_2, тобто заінтересована особа у справі, за законом.
Таким чином, аналізуючи правовстановлюючий документ на право власності на земельну ділянку та документи, що посвідчували особу спадкодавця суд дійшов висновку, що у документі, який посвідчує право власності на земельну ділянку допущено помилку у написанні її по батькові.
Роз’ясненням приватного нотаріуса Новоодеського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_5 відмовлено заявнику у видачі свідоцтва про право власності на земельну ділянку у порядку спадкування за заповітом у зв’язку з такими недоліками у спірному Державному акті.
За таких обставин, суд визнає той факт, що спірний Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку належав спадкодавцю – ОСОБА_3, а вказаною помилкою у ньому порушується право заявника на успадкування цього майна в установленому законом порядку, яке підлягає відновленню.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212-215, 256-259 ЦПК України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт, що Державний акт на право приватної власності на землю площею 8,85 га (серія I-МК, без номера), що призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області, виданий 08 лютого 2000 року Головою Новоодеської районної ради народних депутатів, на підставі рішення 7 сесії 23 скликання Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області від 09 вересня 1999 р. № 3, належав – ОСОБА_3, яка померла 26 грудня 2013 року у селі Себине Новоодеського району Миколаївської області.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Новоодеський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий
- Номер: 2-о/482/56/2016
- Опис: про встановлення факту належності правовстановлюючого документу
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 482/1538/16-ц
- Суд: Новоодеський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Ітрін М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.11.2016
- Дата етапу: 28.11.2016