Судове рішення #604795
Справа №2-1901/2007р

Справа №2-1901/2007р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

08 лютого 2007 року                                         Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді -                     Костюкевича O.K.

при секретарі -                                              Олексюк Т.В.,

за участю позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Дячука P.O.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про

визнання права власності на самочинне будівництво, -

встановив:

26.01.2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Луцької міської ради про визнання права власності на самочинне будівництво.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що 13.05.2006 року на підставі договору купівлі -продажу придбав квартиру АДРЕСА_1. Позивачем з моменту виникнення права власності на вищезазначену квартиру було здійснено самочинне будівництво, а саме: самовільно переобладнано кухню (5) у вітальну площею 8,8 кв.м; добудовано тамбур (3) площею 2,5 кв. м. - згідно погодженого Луцькою міською інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю виконавчого комітету Луцької міської ради проекту благоустрою дворової території по вул. ІНФОРМАЦІЯ_1; влаштовано кухню - їдальню (1) площею 11,2 кв. м.; вбудовано шафу (2) площею 0,6 кв. м. та влаштовано сполучену вбиральню (6) площею 4,7 кв. м.

Просить суд визнати за ним право власності на самочинно переобладнану квартиру АДРЕСА_1, загальною площею - 54,9 кв. м., житловою - 33,7 кв. м., що включає: кімнату (7) площею 24,9 кв. м., вітальню (5) площею 8,8 кв. м., тамбур (3) площею 2,5 кв. м., коридор (4) площею 2,2 кв. м., кухню -їдальню (1) площею 11,2 кв.м., вбудовану шафу (2) площею 0,6 кв. м. та сполучену вбиральню (6) площею 4,7 кв. м. згідно технічного паспорту.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з підстав зазначених в позовній заяві. Просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача Дячук P.O. в судовому засіданні позов визнав, проти його задоволення не заперечував.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази в справі суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст. 12 Закону України "Про власність" громадянин набуває права власності на доходи від участі в суспільному виробництві, індивідуальної праці, підприємницької діяльності, вкладення коштів у кредитні установи, акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування або укладення інших угод, не заборонених законом.

Згідно договору купівлі - продажу від 13.05.2006 року (а.с.4), позивач ОСОБА_1 набув право власності на квартиру АДРЕСА_1 Волинської області, що підтверджується також технічним паспортом від ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.9-10). Право власності на вищезазначену квартиру позивачем зареєстровано у Волинському

 

2

обласному бюро технічної інвентаризації про що свідчить витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно від ІНФОРМАЦІЯ_3 року (а.с.6).

Судом встановлено, що після реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1 Волинської позивачем ОСОБА_1 проведено самочинне будівництво, а саме: самовільно переобладнано кухню (5) у вітальну площею 8,8 кв.м; добудовано тамбур (3) площею 2,5 кв. м.; влаштовано кухню -їдальню (1) площею 11,2 кв. м.; вбудовано шафу (2) площею 0,6 кв. м. та влаштовано сполучену вбиральню (6) площею 4,7 кв. м.

4.2 ст. 331 ЦК України зазначає, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Відповідно до ч.І ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Згідно ч.2 ст. 376 ЦК України, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Судом досліджено експертний висновок МП „Локо" від 05.12.2006 року (а.с.11) та встановлено, що технічний стан самовільно добудованого тамбура (3) та влаштованого підвалу (1,2) до квартири НОМЕР_1 з переплануванням по вул. ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Луцьку задовільний. Добудова тамбура (3) та влаштування підвалу (1,2) до вищезазначеної квартири з переплануванням здійснені без порушення державних будівельних, санітарних і пожежних норм та правил.

Таким чином проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, враховуючи те що добудова тамбура та влаштування підвалу до квартири НОМЕР_1 з переплануванням по вул. ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Луцьку Волинської області здійснені без порушення будівельних норм та порушень прав інших осіб суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 12 Закону України "Про власність", ст. ст. 331, 376, 392 ЦК України суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно переобладнану двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею - 54.9 кв.м., житловою - 33,7 кв. м., що включає: кімнату (7) площею 24,9 кв. м., вітальню (5) площею 8,8 кв. м., тамбур (3) площею 2,5 кв. м., коридор (4) площею 2,2 кв. м., кухню - їдальню (1) площею 11,2 кв.м., вбудовану шафу (2) площею 0,6 кв. м. та сполучену вбиральню (6) площею 4,7 кв. м. згідно технічного паспорту.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було

 

3

подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                 O.K. Костюкевич

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація