Справа № 2о-11 /2007 р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2007 року Краснопільський районний суд Сумської області
в складі: головуючого -судді Косар А .І. при секретарі Завгородьої C.M.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Краснопілля справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернлася до суду з заявою про встановлення факту, що свідоцтво про право власності на житловий будинок за адресою АДРЕСА_1, Славгородської сільської ради від 10 лютого 1997 року, технічний паспорт КП " Сумське міське бюро технічної інвентаризації " на житловий будинок за вказаною адресою та Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно КП " Сумське міське бюро технічної інвентаризації " від 15.12.2006 року на будинокАДРЕСА_1 видані на ім"я ОСОБА_2 належитьОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а ОСОБА_2та ОСОБА_3, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - це одна і та ж особа.
Свої вимоги заяниця мотивує тим, що після смерті матері відкрилася спадщина, вона являється спадкоємницею за заповітом на спадкове майно у вигляді домоволодіння, розташованого вАДРЕСА_1. В спадщину заявниця вступила шляхом фактичного проживання з спадкодавцем на день її смерті.
З необхідними документами позивачка звернулася до Краснопільської державної нотаріальної контори, але у нотаріуса виник сумнів з приводу належності вказаних документів на ім"я ОСОБА_2 матері заявниці, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3, з померлою, оскільки згідно свідоцтва про право власності на житловий будинок від 10.02.1997 року виданого матері вона значиться на ім"я ІНФОРМАЦІЯ_2 , тоді як її ім"я згідно свідоцтва про народження значиться як ІНФОРМАЦІЯ_3.
Внести зміни до даних документів немає можливості, тому виникла необхідність у зверненні до суду.
В судове засідання з'явилася заявниця і свої вимоги підтримала повністю.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши заявницю, свідка ОСОБА_5,суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що заявниця, являється донькою померлої ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_3 ( а.с. 4,16 ) . Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді домоволодіння розташованого в АДРЕСА_1 (а.с. 11-15), на яку заявниця являється спадкоємицею за заповітом (а.с.9). З необхідними документами вона звернулася до Краснопільської державної нотаріальної контори, але у нотаріуса виник сумнів з приводу їхніх родинних стосунків з померлою, оскільки згідно свідоцтва про право власності на житловий будинок вона значиться на ім"я ІНФОРМАЦІЯ_2, тоді як померла згідно свідоцтва про народження значиться на ім"я ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.4). Виправити помилку в написанні імені не має можливості іншим шляхом, тому зявниця була вимушена звернутись до суду з цією заявою.
Той факт, що померла ОСОБА_3 є матір"ю заявниці підтверджується слідуючими доказами: свідоцтвом про народження заявниці (а.с.4), довідкою Славгородської сільської ради(а.с. 7). згідно якої заявниця до дня смерті матері мешкала разом з нею .
Згідно вимог п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Тому, керуючись ст.ст.10,60,212,215,256,259 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що свідоцтво про право власності на житловий будинок за адресою АДРЕСА_1, Славгородської сільської ради від 10 лютого 1997 року, технічний паспорт КП " Сумське міське бюро технічної інвентаризації " на житловий будинок за вказаною адресою та Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно КП " Сумське міське бюро технічної інвентаризації " від 15.12.2006 року на будинок АДРЕСА_1 видані на ім"я ОСОБА_2 належитьОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а ОСОБА_2та ОСОБА_3, померла ІНФОРМАЦІЯ_1- це одна і та ж особа..
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо вона подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційний судом.