Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2-а-10267/10
Провадження № -
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" листопада 2010 р. м. Коростень
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Кондратюк А.Д., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м.Коростені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Коростені про визнання неправомірних дій, та стягнення недовиплачених коштів передбачених ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,
встановив:
Позивачка звернулась до суду з даним позовом та просить рішенням суду визнати дії відповідача неправомірними та стягнути на її користь з управління Пенсійного фонду України в місті Коростені недовиплачені кошти, що передбачені ст.39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі 23862,00 гривни, за період з 01.04.2009 року по 31.07.2010 року, та забов’язати відповідача в подальшому виплачувати дані кошти у відповідності до вимог вище вказаного закону, мотивуючи це тим, що вона являється пенсіонером та потерпілою від Чорнобильської катастрофи, а також проживає в зоні гарантованого добровільного відселення.
Крім того, позивачка просить поновити їй строк звернення до суду з даним позовом, вказавши, що пропустила його з поважних причин, оскільки на протязі останнього року неодноразово вносились зміни до діючого законодавства, а відповідач діяв в супереч закону і обіцяв виплачувати вищевказані кошти у відповідності до вимог ЗУ "Про статус...", що й призвело до пропуску строку звернення до суду.
В заяві до суду позивачка просила справу розглядати в її відсутність, а позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача управління Пенсійного фонду України в м.Коростені в судове засідання не з'явився, але д#пбчатку розгляду справи надав до суду заперечення проти позову, позов не визнає.
Дослідивши матеріали в їх сукупності та давши їм оцінку, суд вважає, що позов
підлягає частковому задоволенню з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що позивачка проживає в м.Коростені - зоні гарантованого добровільного відселення, являється пенсіонером та потерпілою від Чорнобильської катастрофи 3 категорії, що стверджується копією посвідчення потерпілого від ЧАЕС, та паспорта. Таким чином вона має право на отримання коштів в розмірах, що передбачені ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Тобто, у спірний період часу, ці доплати виплачувались частково, у фіксованому розмірі, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» непрацюючим пенсіонерам, проводиться доплата у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат, щомісяця.
Виплата допомоги передбаченої ст.39 ЗУ «Про статус...» працюючим і не працюючим громадянам, а також пенсіонерам проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що слід здійснити позивачу перерахунок та виплату коштів у розмірах визначених ст.39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 01.04.2009 року по 31.07.2010 •року.
Оскільки розпорядником цих коштів і в спірний період часу, і тепер є управління Пенсійного фонду України в місті Коростені, тому суд, забов'язує відповідача здійснити 1 перерахунок та виплату вищевказаних коштів, а заперечення відповідача проти позову
^йл’д,сл,гл'А.
Що стосується вимог позивача щодо поновлення строку звернення до суду, то суд вважає, що строк звернення до суду порушений з поважних причин і підлягає поновленню.
Вимоги позивача ЩОДО забов'язання відповідача в подальшому виплачувати виплати передбачені ст.39 ЗУ "Про статус..." є безпідставними і задоволенню не підлягають, оскільки дарі вимоги це відповідають змісту законодавства. Судове рішення має бути наслідком чяш правового регулювання та не може обмежувати волю законодавчого органу в майбутньому, змінювати правове регулювання суспільних відносин.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 6-12,102,158-163,167,254 КАС України, ст. 19 Конституції України, ст.39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року «Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які пострі внаслідок Чорнобильської катастрофи»,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати дії управління Пенсійного фонду України в місті Коростені - неправомірними.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в місті Коростені прої перерахунок та виплатити ОСОБА_1 доплату у розмірах визначених ст.39 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01.04.2009 року по 31.07.2010 року.
В решті вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Коростенсі міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня п проголошення.
Суддя: