Справа №2о-215/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2009 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючий суддя Большаков Ю.М.
із секретарем Вальшиним І.Н.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бахчисараї цивільну справу
у порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1,
заінтересована особа — Бахчисарайська державна нотаріальна контора,
про встановлення факту родинних відносин
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 25.06.2009 року звернувся у Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим з заявою, в якої заявив вимоги встановити факт того, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року є його матір’ю. Вимоги мотивовано тим, що він як спадкоємець за законом щодо майна померлої матері звернувся у державну нотаріальну контору в Бахчисарайському районі для прийняття спадщини але у зв’язку з тим, що особисті дані матері в свідоцтві про смерть не відповідають відомостям про неї в свідоцтві про народження заявника, йому відмовлено в оформленні свідоцтва про право на спадщину за законом. Іншого ніж судового порядку встановлення факту родинних відносин не має.
В судовому засіданні заявник вимоги підтримав, і пояснив, що документально підтвердити факт родинних відносин між ним та його померлою матір’ю неможливо, а це є перешкодою для оформлення свідоцтва про право на спадщину за законом у нотаріуса. Тому даний факт можливо встановити лише в судовому порядку. Просить заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився, завідувач державної нотаріальної контори Бахчисарайського нотаріального округу надала суду заяву по розгляд справи в відсутності представника державної нотаріальної контори, заперечень що до заявлених вимог не має.
З наданих і вивчених судом доказів встановлено, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в місті Янгіюль Ташкентської області Узбекистану, що підтверджується даними паспорту громадянина України (а.с. 4), посвідчення інваліда (а.с. 6).
З свідоцтва про шлюб серії ІНФОРМАЦІЯ_4 від 25.03.1969 року вбачається, що 27.06.1947 року ОСОБА_2 уклала шлюб з ОСОБА_2, після укладення шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_2 (а.с. 8).
З свідоцтва про народження серії ІІ-УЗ № 485673 вбачається, що батьками ОСОБА_1 записані ОСОБА_2 та ОСОБА_2 (а.с. 5).
З свідоцтва про смерть серії ІНФОРМАЦІЯ_5 вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року в селі Н.Іванівка Красноперекопського району Автономної Республіки Крим (а.с. 10).
На підставі викладеного і оцінив докази в сукупності суд дійшов висновку про те, що розбіжності запису прізвища спадкодавця ОСОБА_2 в свідоцтві про народження заявника та в свідоцтві про її смерть є наслідок помилки, що допущені посадовими особами при видачі свідоцтва про народження заявника, іншого порядку для усунення виявлених помилок в правовстановлюючих документах не має, крім як за судовим рішенням про встановлення юридичного факту.
Таким чином, заява ОСОБА_1 є обґрунтованою і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.10, 11, 60, 209, 213-215, 235, 241 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити. Встановити факт, що громадянин України ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Янгіюль Ташкентської області, є сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 у віці 84 років у селі Н.Іванівка Красноперекопського району Автономної Республіки Крим.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо буде подано апеляційну скаргу рішення набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Бахчисарайський районний суд в строки і у порядку, передбачених ст.. 294, 295 Цивільного процесуального кодексу України.
Головуючий
суддя