Судове рішення #6039271

                                                                                                               Справа № 2 - 1506/2009  

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

28 серпня 2009 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючий суддя                 Большаков Ю.М.

         із секретарем                 Вальшиним І.Н.

за участю           позивачки                 ОСОБА_1

представника                 відповідача                 ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Бахчисарай цивільну справу

за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства

«Крименерго»     в особі структурного підрозділу Бахчисарайських районних електричних мереж про визнання дій про відключення від електропостачання незаконними, зобов’язання підключити до електропостачання безоплатно

У С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1 звернулася 26.01.2009 року у Бахчисарайський районний суд з позовом до ВАТ «Крименерго» у особі структурного підрозділу Бахчисарайських районних електричних мережі (надалі РЕМ), де виклала вимоги визнати незаконним відключення ії квартири 18.08.2008 року від енергопостачання і зобов'язати відповідача провести підключення до постійного енергопостачання безоплатно. Вимоги мотивовані тим, що вона є споживачем електричної енергії за особистим рахунком, мала заборгованість за споживану електричну енергію у сумі 45 гривень 46 копійок, яка погасила через десять днів після відключення. Вона неодноразово зверталася до керівництва БРЕМ з проханням підключити електричну енергію, але ії відмовляли і вимагали сплатити 250 гривень за підключення, що для неї є утрудненим, оскільки їх сім’я є малозабезпеченою.  

      У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримали і посилаючись на докази, які надане до справи, просить позов задовольнити. Не оспорює того факту, що контролер Бахчисарайських РЕМ попередила ії про можливе відключення, але за відсутністю грошів вона не змогла своєчасно їх сплатити.

    Представник відповідача позовні вимоги не визнав і пояснив, що у відповідачки існувала заборгованість, ії попереджали про можливе відключення, але вона не реагувала на ці попередження і тому ії квартиру було відключено.

    Заслухавши пояснення осіб, які прийняли участь по справі, вивчивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню виходячи з наступного.

    При перевірці обставин доказами судом встановлене і ця обставина будь-ким не оспорюється, що ОСОБА_1 без укладення договору є споживачем електричної енергії, за ії ім’ям відкрите особистий рахунок № 133089  на квартиру АДРЕСА_1, станом на початок серпня 2008 року з наростаючим підсумком існувала заборгованість на суму 45 гривень 46 копійок (а. с. 38 – 40).

Наведені правовідносини регулюються ст.. 714 Цивільного кодексу України, Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357.     Відповідно до ст.. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

    У відповідності із статтею 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених особами вимог і на підставі наданих сторонами доказів, а статті 10, 60 ЦПК України визначають, що кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень. Згідно до ст.. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

    Відповідно до п. 20 Правил користування електричною енергією для населення (надалі ПКЕЕ) встановлене, що розрахунковим  періодом  для  встановлення розміру оплати спожитої  електричної  енергії  є  календарний  місяць. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну. Пунктом 27 ПКЕЕ встановлене, що у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного у договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електричної енергії. У разі  несплати  за  спожиту  електричну  енергію на 30 день після отримання споживачем  попередження  енергопостачальник   має право відключити споживача від електричної мережі.

    Оскільки позивачка визнала, що контролери Бахчисарайського РЕМ повідомляли ії про необхідність погасити заборгованість, але вона не виконала ціх законних вимог, суд приходить до висновку, що працівники Бахчисарайських РЕМ з законних підстав відклчили квартиру позивачки.

Згідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання і на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Оскільки пунктом 36 ПКЕЕ встановлене, що відновлення   електропостачання   споживача  здійснюється протягом 3 днів у містах та 7 днів у  сільській  місцевості  після усунення  порушень  і оплати споживачем заборгованості,  витрат на повторне підключення та збитків, завданих енергопостачальнику, то формально вимоги працівників Бахчисарайських РЕМ вірні, але виходячи з матеріального стану сім’ї позивачки, невеликої суми заборгованості, яка була погашена на 10 день після відключення, з урахуванням вимог ст.. 3 ЦК України про справедливість, добросовісність та розумність загальних засад цивільного законодавства, які визначають зміст цивільно-правових відносин суд вважає, що вимоги про сплату 250 гривень на повторне підключення не відповідають загальним засадам і розумності, через що суд визнає їх необґрунтованими.  

    У відповідності до ст.. 11, 88 ЦПК України, судові витрати суд залишає за позивачкою.

На підставі викладеного, відповідно до ст.. 3, 15, 714 ЦК України, Правил користування електричною енергією для населення, керуючись ст. ст. 10, 11, 61, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України суд

В И Р І Ш И В  :

          Позов задовольнити частково. Зобов'язати відкрите акціонерне товариство «Крименерго»     в особі структурного підрозділу Бахчисарайських районних електричних мереж підключити безоплатно до постійного електропостачання квартиру АДРЕСА_1, в інший частині в задоволенні позову відмовити.

Рішення суду набирає  законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим   через Бахчисарайський районний суд в строки і у порядку, визначених ст. ст.. 294, 295 ЦПК України.

 Головуючий    

    суддя                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація