УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14.09.09р. | Справа № Б15/157-09 |
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
при секретарі судового засідання Карпенко К.М.
за участю представників сторін:
від кредитора-ліквідатора: Бойко О.В., представник за дорученням № б/н від 01.05.09р.
за участю:
- Каніна С. В., представник ДПІ у Ленінському районі, довіреність № 20797/10/10-001 від 13.08.08
- прокуратура у Ленінському районі м. Дніпропетровська - не з'явився
розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-ІНВЕСТ", м.Дніпропетровськ
до боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Протрейд-Д", м.Дніпропетровськ
про визнання банкрутом
СУТЬ СПРАВИ:
Провадження у справі про банкрутство товариство з обмеженою відповідальністю "Протрейд-Д", м. Дніпропетровськ порушено 26.05.09 р. за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-ІНВЕСТ", м.Дніпропетровськ.
Постановою від 04.06.09 р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура у справі, призначено ліквідатора - Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРО-ІНВЕСТ", м.Дніпропетровськ (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Весніна, буд. 68).
До господарського суду надійшли ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора, які призначено до розгляду в судовому засіданні.
Крім того, до господарського суду надійшли листи прокуратури Ленінського району м.Дніпропетровська (далі - прокурор) від 30.06.09р. з № 1830 вих. 09 з проханням не затверджувати звіт та ліквідаційний баланс ТОВ "Протрейд-Д" та ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська (далі -ДПІ) від 01.07.09р. з вих. № 13290/10/10-011 з проханням зобов'язати ліквідатора надати податковій інспекції документи фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута та інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках банкрута.
10.09.2009р. прокурор вступив у справу з метою захисту інтересів держави.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників ліквідатора, ДПІ у Ленінському районі та прокурора у Ленінському районі м. Дніпропетровська, встановлено наступне.
ДПІ у листі від 01.07.09р. з вих. № 13290/10/10-011 просить суд зобов'язати ліквідатора надати їй документи фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута та інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках банкрута.
Ліквідатором заявлено заперечення щодо вимог ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська через відсутність в нього таких документів та інформації, оскільки боржник є відсутнім, слідовно ліквідатором не приймалось на зберігання від посадових осіб банкрута установчі документи, печатки, штампи, матеріальні цінності, бухгалтерську та іншу документацію.
Суд вважає, що клопотання ДПІ про витребування в ліквідатора зазначених вище документів підлягає відхиленню, оскільки ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська не є стороною у справі, тобто позбавлена права заявляти будь-які клопотання в межах розгляду цієї справи.
Прокурор, у судовому засіданні просить суд не затверджувати звіт ліквідатора та зупинити провадження у справі. В обґрунтування зазначеного клопотання прокурор повідомив про наявність на у нього на розгляді матеріалів щодо можливого фіктивного банкрутства ТОВ "Продтрейд-Д".
З метою всебічного розгляду зазначеного клопотання, розгляд справи відкладався , оголошувались перерви в судових засіданнях, з метою надання прокурору часу для подачі суду письмових пояснень з обґрунтуванням необхідності зупинення провадження у справі та зазначенням відповідних підстав щодо цього.
В судове засідання представник прокурора не з"явився, витребуваних пояснень не представив.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Частиною другою ст.79 ГПК України зазначено, що господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою.
Статтею 79 ГПК України встановлено перелік підстав, з яких господарський суд має право зупинити провадження у справі. Частина перша ст.79 ГПК України передбачає, що господарський суд зупиняє провадження по справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом. В даному випадку таких обставин не існує.
Розгляд питання щодо кримінальної справи стосовно посадових осіб підприємства банкрута, яку не передано до суду, не може бути підставою для зупинення провадження у справі про банкрутство.
Також, господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони або за своєю ініціативою у випадку надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів.
Як вбачається з матеріалів справи прокурором не подано доказів розгляду іншим судом справи, яка пов'язана із розглядом справи про банкрутство.
Матеріалів до слідчих органів судом не направлялось.
Слід зазначити, що в разі порушення кримінальної справи за наслідками дослідчої перевірки, яку здійснює прокуратура Ленінського району м. Дніпропетровська така справа підпадає під правове регулювання кримінального законодавства в окремому кримінальному провадженні щодо відповідних суб”єктів –фізичних осіб.
Справа ж про банкрутство стосується інших суб”єктів –юридичних осіб, тому наслідки розгляду кримінальних справ не можуть впливати на розгляд справи про банкрутство.
Крім того, у листі ДПІ від 01.07.09р. з вих. № 13290/10/10-011 останній просить не затверджувати ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора в зв"язку необхідністю отримання часу для проведення позапланової перевірки.
Зазначене клопотання відхиляється з підстав зазначених вище, а саме через його заявлення особою, яка не є стороною у справі.
Крім того, слід зазначити, що згідно з п. 6 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позапланова виїзна перевірка проводиться у разі реорганізації (ліквідації) підприємства, тривалість позапланової перевірки не повинна перевищувати 10 робочих днів, може бути продовжена на термін не більше 5 робочих днів.
Для розгляду питання щодо доцільності проведення позапланованої перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків судом надіслано на адресу ДПІ копію постанови від 04.06.2009р. Обізнаність ДПІ щодо відкриття відносно боржника ліквідаційної процедури та необхідності проведення позапланової перевірки підтверджується клопотанням ДПІ від 01.07.09р. з вих. № 13290/10/10-011. Тобто, у ДПІ було достатньо часу для проведення зазначеної перевірки.
Ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що після завершення ліквідаційної процедури ліквідатор подає до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, який розглядається судом у судовому засіданні за участю ліквідатора та представників кредитора.
Ч. 1 ст. 32 вказаного Закону визначає перелік документів, що додаються до звіту ліквідатора, це: - показники виявленої ліквідаційної маси; - відомості про реалізацію об’єктів ліквідаційної маси; - копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна; - документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Наявність на момент затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу акту перевірки банкрута державним податковим органом цією статтею не передбачено, тому господарський суд не має правових підстав для відмови ліквідатору у затвердженні ліквідаційного балансу за відсутності цього документу.
Розглянувши поданий на затвердження ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора, суд встановив наступне.
В ході здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором виявлено та визнано вимоги наступних кредиторів:
- УПФУ в Ленінському районі м. Дніпропетровська - 1 871,10 грн.;
- ТОВ "Агро-Інвест", м. Дніпропетровськ - 13 852,30 грн.
Загальний розмір вимог кредиторів до боржника складає 15 723,40 грн.
Зазначені вимоги кредиторів залишились незадоволеними у зв’язку з відсутністю майна боржника.
Ч. 3 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлює обов’язок ліквідатора щодо виявлення майна відсутнього боржника.
За результатами проведення заходів щодо виявлення майна банкрута ліквідатором була отримана інформація, яка свідчить про відсутність майна банкрута, що підтверджується матеріалами справи.
Так, згідно довідок КП "Дніпропетровське МБТІ" № 8748 від 20.07.2009р., Дніпропетровської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру при держкомземі України" №Ц/7376/7 від 14.07.2009р., Дніпропетровського відділення Реєстраційно-екзаменаційної роботи №1 ДАІ УМВС України в Дніпропетровській області №14/1РЕР-2596 від 18.06.2009р., Інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації №1508-02-13 від 23.06.2009р. за боржником автотранспортних засобів і механізмів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок та іншого рухомого або нерухомого майна не зареєстровано.
Таким чином, згідно п.6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно до п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.
Керуючись ст.ст. 22, 29, 79,86 ГПК України, ст.ст.22, 32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", -
Керуючись ст.ст. 22, 29, 79,86 ГПК України, ст.ст.22, 32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотань ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська та прокурори Ленінського району м. Дніпропетровська - відмовити.
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариство з обмеженою відповідальністю "Протрейд-Д", м.Дніпропетровськ .
Ліквідувати юридичну особу –Товариство з обмеженою відповідальністю "Протрейд-Д", м.Дніпропетровськ, пров.Парусний, буд. 12, кв. 127 (ЄДРПОУ 34365548).
Провадження у справі припинити.
Копії цієї ухвали направити кредиторам банкрута та державним органам відповідно до п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя | Д.М. Полєв |
|
|
|