Номер справи 2-427/09
Категорія: 23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
( з а о ч н е )
14 вересня 2009 року смт. Маневичі
Маневицький районний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Токарської І.С.,
при секретарі Абрамчук Н.В.
з участю:
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Волиньобленерго» в особі Маневицької філії до ОСОБА_2 про стягнення 1 086 гривень 97 копійок, -
В С Т А Н О В И В :
6 серпня 2009 року Відкрите акціонерне товариство «Волиньобленерго» (далі – ВАТ «Волиньобленерго») від імені якого діє Маневицька філія звернулось в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення 1 086 гривень 97 копійок, мотивуючи свій позов тим, що 24 березня 2008 року бригадою позивача було проведено перевірку дотримання Правил користування електроенергією в с.Троянівка Маневицького району, в ході якої в помешканні відповідача було виявлено підключення потужності через однофазний електролічильник, на ковпаку якого порушена пломба Держповірки. По даному факту був складений акт за №024700 від 24 березня 2008 року, згідно якого сума не облікованої внаслідок порушення відповідачем правил користування електричною енергією склала 1 086 гривень 97 копійок, яку просили стягнути з ОСОБА_2 на користь Маневицької філії ВАТ «Волиньобленерго».
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позов підтримала із наведених у ньому підстав, пояснила що відповідач ОСОБА_2 споживав електричну енергію з порушенням правил користування, тобто підключив потужність поза обліком, у зв»язку з чим сума не облікованої з вини відповідача електричної енергії склала 1 086 гривень 97 копійок, у зв”язку з чим просила позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить розписка, наявна в матеріалах даної справи.
За погодженням з представником позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов”язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч.1 ст. 1166 цього Кодексу майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Статтею 27 ЗУ „Про електроенергетику” від 16.10.1997 року встановлено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику та визначено, що правопорушеннями в електроенергетиці, є, зокрема: крадіжка електричної енергії; самовільне підключення до об”єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; порушення правил користування енергією.
Згідно з п.48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 року №1357, за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку споживач несе відповідальність згідно із законодавством.
Судом встановлено, що 24 березня 2008 року бригадою Маневицької філії ВАТ «Волиньобленерго» було проведено перевірку дотримання Правил користування електроенергією в с.Троянівка Маневицького району, в ході якої в помешканні ОСОБА_2 було виявлено підключення потужності через однофазний електролічильник, на ковпаку якого порушена пломба Держповірки та в той же день в присутності відповідача був складений відповідний акт про порушення Правил користування електричною енергією за №024700 (а.с.6). 2 квітня 2008 року відбулося засідання комісії з розгляду актів про порушення Правил користування електричною енергією Маневицької філії ВАТ «Волиньобленерго», на якому було складено відповідний протокол про проведення нарахування збитків відповідно до п.3.1.4 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, та акт експертного огляду електролічильника, яким було підтверджено факт втручання в роботу приладу з метою штучного заниження показів лічильника (а.с.7, 8).
З матеріалів справи, зокрема розрахунку збитків, завданих електропостачальнику – Маневицькій філії ВАТ «Волиньобленерго» внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією вбачається, що сума збитків, завданих відповідачем позивачу складає 1 086 гривень 97 копійок (а.с.9).
Зважаючи на вищевикладене та враховуючи, що збитки на суму 1 086 гривень 97 копійок ВАТ “Волиньобленерго“ спричинено винними діями відповідача ОСОБА_2, який, в порушення Правил користування електричною енергією втручався в роботу приладу з метою штучного заниження показів лічильника, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 слід стягнути на користь Маневицької філії ВАТ «Волиньобленерго» 1 086 гривень 97 копійок, а також судові витрати по справі.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 88, 209, 215 ЦПК України, ст. ст. 526, 1166 ЦК України, ст. 27 ЗУ „Про електроенергетику” від 16.10.1997 року, Постановою КМУ №1357 від 26.07.1999 року „Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення”,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Маневицької філії Відкритого акціонерного товариства „Волиньобленерго” (р/р 260373021181 філія Волинське обласне управління ВАТ „Ощадбанк” МФО 303398 код 00131512) 1 086 (одну тисячу вісімдесят шість) гривень 97 копійок необлікованої електричної енергії.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Маневицької філії Відкритого акціонерного товариства „Волиньобленерго” 30 (тридцять) гривень витрат на інфомаційно – технічне забезпечення розгляду справи Маневицьким районним судом Волинської області та 51 (п”ятдесят одну) гривню судового збору (р/р 260053011181 філія Волинське ОУ ВАТ „ДОБУ”, МФО 303398, код 00131512).
Заочне рішення може бути переглянуте Маневицьким районним судом Волинської області за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Маневицького районного суду ОСОБА_3
- Номер: 2/720/854/13
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-427
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Токарська І.С.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.04.2011
- Дата етапу: 14.06.2011