Судове рішення #6030520
60/127-09

   

Україна

Харківський апеляційний господарський суд


УХВАЛА

про відмову у прийнятті  апеляційної скарги



       10 вересня 2009 р.                                                      Справа № 60/127-09


Колегія суддів у складі:

головуючого судді Карбань І.С.,

судді-доповідача Бабакової Л.М., судді Гончар Т.В.,

розглянувши у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу  (вх. № 2752Х/2-4) ТОВ фірми «Озон-Інвест», м. Харків, на ухвалу господарського суду Харківської області від 09.06.2009 р. по справі № 60/127-09

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Марко Фарм ЛТД», м. Харків,

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Озон-Інвест», м. Харків,

про стягнення 21368,27, -

встановила:


Ухвалою господарського суду Харківської області від 09.06.2009р. (суддя Чистякові І.О.) було прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі.

ТОВ фірма «Озон-Інвест», не погоджуючись з ухвалою господарського суду Харківської області від 09.06.2009р. подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу суду першої інстанції про порушення провадження у справі та винести нову, якою повернути позовну заяву позивачу, посилаючись на  порушення норм процесуального права.

Розглянувши апеляційну скаргу ТОВ фірма «Озон-Інвест», судова колегія вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 4 ГПК України передбачено, що господарський суд вирішує господарські спори, зокрема, на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України.

Статтею 129 Конституції України встановлені основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення, зокрема, апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в ст. 12 Закону України «Про судоустрій України», згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне оскарження судового рішення.

Таким чином, реалізація конституційного права на апеляційне оскарження судового рішення названим законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.

Згідно з частинами 1, 2 статті 106 ГПК України ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно інформаційного листа Верховного суду України № 3.2-2008 від 10.09.2008р. оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, якими не завершується провадження у справі (про прийняття заяв і скарг до розгляду, про призначення та відкладення судових засідань, про виклик осіб, про витребування документів та інших доказів тощо), крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається.

Таким чином, Господарським процесуальним кодексом України не передбачено оскарження в апеляційному порядку ухвал про порушення провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів не вбачає відповідних правових підстав для прийняття до провадження апеляційної скарги  ТОВ фірми «Озон-Інвест», отже у її прийнятті слід відмовити.

Крім того, по даній справі 02.09.2009р. господарським судом Харківської області вже було винесено рішення.

Керуючись статтями 99, 101, 106 Господарського процесуального кодексу України, -


ухвалила:


1. Відмовити у прийнятті апеляційної скарги ТОВ фірми «Озон-Інвест».

2. Повернути ТОВ фірми «Озон-Інвест»апеляційну скаргу разом з доданим до неї документами: апеляційна скарга на 3 арк., довіреність від 20.07.2009р. на 1 арк., опис та поштова квитанція від 01.09.2009р. на 2 арк., всього на 6 аркушах.



                      

               Головуючий суддя                                                             Карбань І.С.     

                                

                     Суддя                                                             Бабакова Л.М.


                                    Суддя                                                             Гончар Т.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація