Судове рішення #603052
Справа № 2-123/2007p

 

Справа № 2-123/2007p.

РІШЕННЯ

Іменем України

6 лютого 2007 року       Полтавський районний суд Полтавської обл. в складі:

головуючого судді   Шелудякова Л.В.

при секретарі                Горошінській Г.С.

з участю прокурора Кияниця Д.Г розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом   прокурора Полтавського району в інтересах неповнолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

встановив:

Прокурор Полтавського району звернувся до суду з позовом в інтересах неповнолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів в розмірі 1А частини всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач має двох неповнолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2. Після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, матері дітей, неповнолітні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишились без батьківського піклування, оскільки їх батько ОСОБА_3 ніде не працює, зловживає спиртними напоями, життям і навчанням дітей в школі не цікавиться, пенсію, яку отримує по втраті годувальника, витрачає не за призначенням. Діти ОСОБА_1 та ОСОБА_2 навчаються в Микільській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. В канікулярний період, коли діти знаходяться під опікою батька, ОСОБА_3 не впливає на них та не займається вихованням. Живуть діти у батька у антисанітарних умовах, в кімнатах брудно, відсутня постільна білизна, світла в житловому будинку не має.

В судовому засіданні прокурор позов підтримала повністю, підтвердивши обставини, викладені в позовній заяві.

Представник третьої особи - органу опіки і піклування в особі служби у справах неповнолітніх Полтавської районної державної адміністрації Усова В.В., у заяві до суду позов прокурора підтримала, підтвердивши факт ухилення відповідача від виконання обов'язків по вихованню дітей та просила розглянути позов без її участі.

Відповідач, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, повторно в судове засідання не з'явився, тому відповідно до ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити рішення по справі при заочному розгляді справи у відсутності відповідача.

Суд заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з таких підстав.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Сімейного кодексу України батько може бути позбавлений судом батьківських прав, якщо він ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дітей.

Згідно ч.2 ст.166 СК України особа, позбавлена батьківських прав не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

 

2

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до -досягнення

нею повноліття.

Судом встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, є батьком неповнолітніх дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 12,13). Мати дітей - ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11), і діти залишились з батьком ОСОБА_3, який на даний час ніде не працює, зловживає спиртними напоями. Помешкання, в якому він проживає з неповнолітніми дітьми, знаходиться в занедбаному стані. Життям і навчанням дітей не цікавиться, пенсію, яку отримує по втраті годувальника, пропиває, дітей залишає без коштів і продуктів харчування (а.с. 14-19,29-32).

На спільному засіданні опікунської ради при виконкомі Новоселівської сільської ради Полтавського району від 17 вересня 2006 року прийнято рішення порушити клопотання про позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав стосовно його дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.4-8).

Служба у справах неповнолітніх Полтавської районної державної адміністрації у висновку від 23 жовтня 2006 року теж вважає за доцільне позбавити відповідача батьківських прав стосовно неповнолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.2,3).

Таким чином оскільки неповнолітні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишились без батьківського піклування, батько ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків, матеріальної допомоги на утримання не надає, позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Крім того, з відповідача підлягають стягненню аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/4 всіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 грудня 2006 року (дня реєстрації заяви у суді) і до досягнення дітьми повноліття.

На підставі викладеного, керуючись ст.164-166, 180, 181, 191 СК України, ст.ст. 10, 11,130,209,212,214, 215, 218 ЦПК України,

вирішив:

Позов задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, стосовно неповнолітніх дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Полтави, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1, аліменти на утримання неповнолітніх дітей: доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на р/рахунок ІНФОРМАЦІЯ_5 та сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 на р/рахунок ІНФОРМАЦІЯ_6, щомісячно в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 14 грудня 2006 року і до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. (п'ятдесят одну гривну нуль копійок) та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 7 грн.50 коп. (сім гривень п'ятдесят копійок).

 

3

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою

заявою відповідача протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя (підпис)      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація