Справа № 2-91/2007 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2007 р. Богородчанський районний суд Івано-Франківського області
в складі: головуючого-судді Гутича П.Ф.
з участю секретаря секретаря Романюк Н.І.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Богородчани справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право на користування жилим приміщенням,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право на користування жилим приміщенням.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав та пояснив, що житловий будинок , що в АДРЕСА_1 належить йому на підставі Свідоцтва про право власності на нерухоме майно. В даному будинку він проживає разом з дружиною. В будинку теж зареєстрована, але з листопада 2005 року в ньому не проживає його дочка -ОСОБА_2. Через те, що відповідачка зареєстрована, але не проживає в будинку у нього виникають труднощі в оформленні субсидії по оплаті комунальних послуг. Просить позов задоволити.
Відповідачка в судове засідання не з "явилася. Про день і час слухання справи повідомлена у встановленому законом порядку.
Позивач не заперечує проти заочного розгляду справи.
Заслухавши пояснення позивача, свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачу на праві приватної власності належить житловий будинок, що в АДРЕСА_1, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 19.12.2003 р. Згідно довідки від ІНФОРМАЦІЯ_1р. № НОМЕР_1, виданої виконком Богородчанської селищної ради, в будинку по АДРЕСА_1 крім позивача зареєстрована ОСОБА_2 та інші члени сім"ї.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому засіданні.
У відповідності до статті 405 ЦК України члени сім"ї власника, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Член сім'ї власника втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Актами комісії Богородчанської селищної ради від ІНФОРМАЦІЯ_2 p., ІНФОРМАЦІЯ_3 p., ІНФОРМАЦІЯ_4 p., ІНФОРМАЦІЯ_5 p., ІНФОРМАЦІЯ_6 p. та ІНФОРМАЦІЯ_7 p. підтверджується, що ОСОБА_2. протягом року не проживає в будинку позивача, що в АДРЕСА_1, тому вона втратила право на користування цим житлом.
На підставі ст. 72 ЖК України, ст. 405 ЦК України, керуючись ст.ст.2-13, 215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування житловим будинком в АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.