ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2012 р. № 2а-2875/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Журомської М.В.,
за участю секретаря – Козьміна А.М.,
за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж»до Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання неправомірною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № ВП 31890810 від 22.03.2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
Колективне виробниче підприємство «Енергомонтаж» звернулося у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання неправомірною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № ВП 31890810 від 22.03.2012 року. В обгрунтування позову зазначає, що в порушення ст. 7 Закону України «Про виконавче провадження», згідно якої державний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб, державним виконавцем надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження пізніше ніж 23.03.2012 року. У зв’язку з чим така отримана позивачем уже після спливу строку на добровільне її виконання.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов, просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просить відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
У відповідності до ч.1 ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до вимог ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню, у разі невиконання їх у добровільному порядку, регламентується Законом України «Про виконавче провадження».
Статтею 17 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
У відповідності до ст.19 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону.
Згідно ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом.
Вимоги до виконавчого документа встановлено ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»так, зокрема, у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України.
З долучених представником відповідача документів вбачається, що на підставі рішення Господарського суду Львівської області від 18.10.2011 року по справі № 5015/4797/11 та постанови Львівського апеляційного господарського суду від 29.11.2011 року, Господарським судом Львівської області видано Наказ від 06.02.2012 року про стягнення з Колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж»на користь Приватного підприємства «Оселя плюс»20 606,00 грн. основної заборгованості, 1 416,36 грн. індексу інфляції, 1 121,45 грн. 3 (три) % річних, 261,44 грн. державного мита та 199,92 грн. вартості витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу
З матеріалів справи встановлено, що на адресу Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції надійшла заява від Приватного підприємства «Оселя плюс»щодо стягнення з боржника –КВП «Енергомонтаж»на користь заявника 20 606,00 грн. основної заборгованості, 1 416,36 грн. індексу інфляції, 1 121,45 грн. 3 (три) % річних, 261,44 грн. державного мита та 199,92 грн. вартості витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на підставі наказу Господарського суду Львівської області від 06.02.2012 року.
Постановою про відкриття виконавчого провадження від 22.03.2012 року ВП № 31890810 відкрито виконавче провадження по виконанню наказу № 5015/4797/11 від 06.02.2012 року та боржнику надано строк до семи днів для добровільного виконання виконавчого документу з моменту винесення постанови.
Таким чином, державним виконавцем в межах наданих йому повноважень відкрито виконавче провадження.
Суд вважає, що посилання позивача на наведені ним вище обставини, а саме на те, що постанова про відкриття виконавчого провадження надіслана державним виконавцем пізніше ніж 23.03.2012 року, не є підставою для скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, не свідчить про порушення державним виконавцем вимог Закону України «Про виконавче провадження»при відкритті провадження.
За змістом ч.1 ст. 181 КАСУ України учасник виконавчого провадження має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси. В позовній заяві позивач не зазначає які саме його права, свободи чи інтереси порушено, а в судовому засіданні не навів доказів, що відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого документа, завдає яку-небудь шкоду його охоронюваним законом правам чи інтересам.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані.
Перевіривши оскаржувану позивачем постанову про відкриття виконавчого провадження ВП 31890810 від 22.03.2012 року з примусового виконання наказу, виданого 06.02.2012 року Господарським судом Львівської області по справі № 5015/4797/11, суд вважає, що така прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження»та передбачених статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України принципів, а позовні вимоги позивача є необґрунтованими.
Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати позивачеві, якому відмовлено в позові не відшкодовуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Судові витрати покласти на позивача.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 13.04.2012 року.
Суддя Журомська М.В.