ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
27.08.2009 Справа № 2/125-09
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Джихур О.В. (доповідач)
суддів: Виноградник О.М., Прудніков В.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Відкритого акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” в особі Дніпропетровської філії Відкритого акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” (49038, м. Дніпропетровськ вул. Столярова, 7)
на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21 липня 2009 року у справі № 2/125-09
за позовом Відкритого акціонерного товариства“Всеукраїнський Акціонерний Банк” в особі Дніпропетровської філії Відкритого акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” (49038, м. Дніпропетровськ вул. Столярова, 7)
до В–1 Товариства з обмеженою відповідальністю “Торес” (49023, м.Дніпропетровськ, пр. Газети “Правда”, б.127А, кв.2)
В–2 суб’єкт підприємницької діяльності фізична особа Степченков Р.І. (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Вінокурова,1)
про стягнення 4 721 698, 07 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21 липня 2009 року, якою відкладено розгляд справи на іншу дату, залучено до участі в справі іншого відповідача суб’єкта підприємницької діяльності фізичну особу Степченкова Р.І., зобов’язано позивача, відповідачів виконати певні процесуальні дії, пов’язані з вирішенням спору.
Припис ст.129 Конституції України встановлює основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в ст. 12 Закону України “Про судоустрій України” згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Таким чином, Господарський процесуальний кодекс повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному чи касаційному порядку.
Згідно ч.1 ст.106 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках передбачених цим кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Статті 24, 77 Господарського процесуального кодексу України на підставі яких приймалась ухвала судом першої інстанції, не містять вказівки про можливість її оскарження.
Таким чином, подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду, яка не підлягає оскарженню, виключає можливість її перегляду в апеляційному порядку.
Отже, в прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21 липня 2009 року слід відмовити.
Керуючись ст.ст.24,77,99,106 Господарського процесуального кодексу України, суд –
У Х В А Л И В:
Відмовити Відкритому акціонерному товариству “Всеукраїнський Акціонерний Банк” в прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 21 липня 2009 року у справі № 2/125-09.
Апеляційну скаргу з додатками на 13 аркушах повернути скаржнику.
Головуючий суддя | О.В. Джихур |
Суддя
| О.М. Виноградник |
Суддя | В.В. Прудніков |