Судове рішення #6026069
6/383-09

   


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  

У Х В А Л А

     

11.09.2009                                                                                    Справа № 6/383-09  

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді  Джихур О.В. (доповідач)      

суддів: Виноградник О.М., Прудніков В.В.


розглянувши матеріали апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю “Тако –Буд”, м. Дніпропетровськ


на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області  від 18 серпня 2009 року  у справі № 6/383-09


за позовом промислово –технічної компанії у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю “Агромат”, м. Київ


до товариства з обмеженою відповідальністю “Тако –Буд”, м. Дніпропетровськ

про стягнення 323 278,86 грн.,-


В С Т А Н О В И В:


Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 18 серпня 2009 року (суддя Коваленко О.О.) порушено провадження у справі, призначено дату судового засідання, витребувані від позивача та відповідач певні докази і документи.

Товариства з обмеженою відповідальністю “Тако –Буд” звернулося з апеляційною скаргою на зазначену ухвалу господарського суду в частині зобов’язання відповідача подати відзив на апеляційну скаргу.

Припис ст.129 Конституції України встановлює основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків встановлених Законом.

Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в ст..12 Закону України “Про судоустрій України”, згідно  з якою учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.

Отже реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом становиться в залежність від положень процесуального Закону.

Таким чином, Господарський процесуальний кодекс України повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржувати ухвалу суду в апеляційному чи касаційному порядку.

Стаття 65 Господарського процесуального кодексу України на підставі якої приймалася оскаржувана ухвала, не містить вказівки про можливість її оскарження.

За приписом ч.1 ст.106 Господарського процесуального кодекс України ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені у апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

З огляду на викладене, відсутні правові підстави для прийняття до розгляду апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю              “Тако –Буд”.

         

       Керуючись  ст.ст. 65, 99, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд –


У Х В А Л И В:


       Відмовити товариства з обмеженою відповідальністю “Тако –Буд”, м. Дніпропетровськ в прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 18 серпня 2009 року у справі № 6/383-09.


       Апеляційну скаргу з додатками  на 5 аркушах повернути скаржнику.



Головуючий суддя                                                     


О.В. Джихур


Суддя   


О.М. Виноградник

Суддя  

В.В. Прудніков


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація