Судове рішення #6025708

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

2 вересня 2009 року                                          Справа № 2-а-250/ 09 /1916

Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого суду судді ПАРФЕНЮКА В. І.

з участю секретаря ЮЖДИ Л. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чорткові справу адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації про визнання дій незаконними та  зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В травні 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії.

В позовній заяві вона вказала, що здійснює догляд за дитиною, яка не досягла трирічного віку. З цієї підстави відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» їй має виплачуватись державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, який з 1 січня 2009 року встановлений в сумі 557 гривень.  Відповідач такі виплати їй призначив та виплачує в значно нижчому розмірі.

Призначити і проводити виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у вказаному розмірі відповідач відмовився, про що надав 22 квітня 2009 року письмову відмову за № 981/04. Тому посилаючись на рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року, позивачка просить визнати дії управління праці і соціального захисту неправомірними та зобов’язати встановити розмір щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, справу просила слухати за її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити.

Представник відповідача - управління праці та соціального захисту населення Чортківської райдержадміністрації в судове засідання не з’явився, направив на адресу суду заперечення проти позову, в якому просив справу розглядати без участі представника. В своєму запереченні відповідач вказав, що позов не визнає, просить відмовити у його задоволенні, посилаючись на те, що виплата державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку проводиться відповідачці відповідно до положень ст. 56 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік”, оскільки управління праці та соціального захисту як розпорядник бюджетних коштів здійснює виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірах, визначених Верховною Радою України у законі про Державний бюджет України на відповідний календарний рік. Управління праці та соціального захисту населення не може самовільно збільшувати розміри допомоги, проводити перерахунки та виплачувати вищезазначений вид допомоги у вказаних позивачкою розмірах. Рішенням Конституційного Суду України було зупинено дії деяких статей лише на 2007 рік, тому вимога позивачки щодо перерахунку допомоги за 2009 рік є безпідставною.

Дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачка є матір’ю малолітньої дитини – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Чортківської райдержадміністрації і отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно довідки, виданої управлінням праці і соціального захисту населення, від 5 травня 2009 року така допомога виплачувалась позивачці в березні 2009 року у розмірі 37,74 гривень і в квітні 2009 року – 130 гривень.

У відповідності з положеннями ст. 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Враховуючи наведене, суд приходить до переконання, що виплата вищевказаної допомоги позивачці здійснюється у відповідності до норм чинного законодавства, відповідачем не порушено її права щодо виплати допомоги, а тому у задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.

Суд вважає недоречним посилання позивачки на рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 9 липня 2007 року як на підставу задоволення позовних вимог, оскільки вказаним рішенням визнано неконституційними деякі положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», і дія його не поширюється на відносини, які склалися між позивачкою та відповідачем в 2009 році.

Керуючись ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», ст.ст. 6, 11, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в позові ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії за безпідставністю.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги Львівському апеляційному адміністративному суду через Чортківський районний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана сторонами протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ:                                 В. І. ПАРФЕНЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація