Судове рішення #6025400

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

22 вересня 2009 року                                      Справа № 2-885/09 р.

Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого суду судді ПАРФЕНЮКА В.І.

з участю секретаря ЮЖДИ Л.С.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Чорткові справу цивільного судочинства за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

    В серпні 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

В позовній заяві позивачка вказала, що 1 вересня 1990 року вона з відповідачем уклала шлюб, який було зареєстровано Пилявською сільською радою Бучацького району Тернопільської області, актовий запис № 22.

Від шлюбу вони мають повнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

    За час спільного подружнього життя належної сім’ї у них не склалося, подружні відносини стали неприязними. Позивачка перебуває на роботі за кордоном, зробила документи чоловіку на возз’єднання сім’ї, щоб він приїхав до неї і мав також право на роботу. Однак, чоловік уникає її, не хоче з нею спілкуватися. Фактично їхня сім’я розпалася, примирення між ними неможливе.  

    Позивачка ОСОБА_1 в попереднє судове засідання не з’явилася, надала суду заяву, в якій просила справу розглядати без її участі, позов підтримує.

    Відповідач ОСОБА_2 позов визнає.

Суд, вислухавши пояснення відповідача, приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних мотивів.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України  п одальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, а тому позов підлягає задоволенню.

Після розірвання шлюбу неповнолітнього сина сторін суд залишає проживати з позивачкою.

При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС державне мито суд стягує із позивачки. Відповідача від сплати державного мита суд звільняє.

    Керуючись ст.ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, ст.ст. 130, 174, 213, 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

    Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та АЛЕКСЕВИЧ /дошлюбне прізвище – ЛОСИК/ ОСОБА_5, укладений 1 вересня 1990 року і зареєстрований Пилявською сільською радою Бучацького району Тернопільської області, актовий запис № 22.

    Після розірвання шлюбу неповнолітнього сина сторін ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишити проживати з матір’ю.

    При реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану стягнути з ОСОБА_1 в доход держави 17 (сімнадцять) гривень державного мита. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.

    Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги Апеляційному суду Тернопільської області через Чортківський районний суд.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів після його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

   

    СУДДЯ:                                     В. І. ПАРФЕНЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація