Судове рішення #602525
справа №2-496 2007р

справа №2-496 2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 лютого 2007 року, Сихівський районний суд м.Львова в складі: головуючого - судді - Волоско LP., при секретарі - Запотічняк С.М., розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ЖБК  №61 про визнання права власності ,-

ВСТАНОВИВ

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з вимогами про визнання за нею права власності на кв.АДРЕСА_1, покликаючись на те, що членом житлово-будівельного кооперативу № 61 був її чоловік ОСОБА_2., який померІНФОРМАЦІЯ_1; свідоцтво про право власності на квартиру видано не було із - за необізнаності у необхідності реєстрації в органах МБТІ . Після смерті чоловіка відкрилась спадщина на належне майно - спірну квартиру; вона , як дружина , має право на половину сплаченого паю , відтак, має право на половину квартири, як спільного майна подружжя , та є спадкоємцем першої черги за законом частки чоловіка; позивачка прийняла спадщину, і просить визнати за нею право власності на квартиру..

В судовому засіданні вимоги підтримала, просить такі задоволити.

Відповідач - ЖБК № 61 проти позову не заперечує ; визнає право власності позивачки на квартиру в кооперативі, членом якого був померлий ОСОБА_2. , т.я. пай сім'єю виплачений повністю , видана довідка для реєстрації права власності..

Суд, позовні вимоги задовольняє , виходячи з наступного.

Встановлено , що членом ЖБК № 61 був ОСОБА_2., який в 1982 р. повністю сплатив пайовий внесок за кв.АДРЕСА_1 \ а.с.5\ , відтак, відповідно до ст.. 15 Закону України „Про власність" набув право власності на вказане житло ; позивачка ОСОБА_1.-дружина члена кооперативу ОСОБА_2 до 1982 р. спільно з чоловіком сплачувала пайові внески , постійно проживала та прописана в спірній квартирі, тому , житло є спільним майном подружжя , частина ОСОБА_1становить 1\2 .

ОСОБА_2. помер ІНФОРМАЦІЯ_1 \ а.с.6 \ , відтак, відкрилась

спадщина  на   1\2     належну     йому        ідеальну     частку    АДРЕСА_1.

Відповідно до ст. ст.529, 549 ЦК України \ в редакції 1963 р.\ спадкоємцями першої черги за законом є позивачка ОСОБА_1.-дружина померлого ОСОБА_2. ; вважається, що спадкоємці прийняли спадщину, якщо вони фактично вступили в управління спадковим майном.

 

                                                                                         2

Як встановлено в судовому засіданні позивачка , як член сім'ї ОСОБА_2. , постійно прописана та проживає в кв АДРЕСА_1, проживала в такій на час смерті чоловіка , тобто, фактично вступила у володінням спадковим майном, що дає підстави-визнати її такою, що прийняла спадщину та має право власності на квартиру вцілому . Перешкодою для оформлення такого права в нотаріальній конторі є відсутність свідоцтва про право власності на житло, яке не було видано органом   МБТІ  ОСОБА_2.

Інші спадкоємці своїх прав на частку спадщини після смерті ОСОБА_2. не заявляли.

Таким чином, суд вважає, що вимоги є підставними , підлягають до задоволення , за ОСОБА_1 слід визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Керуючись ст.ст.212, 213 ЦПК України, ст.ст. 384 ЦК України, ст.ст.529, 549 ЦК України \ 1963 р.\ , ст.15    Закону України "Про власність"  суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задоволити . Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення ; апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження; заява та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація